2020 PS5 Oyunları Listesi – Üçüncü Parti Yapımlar

2020 PS5 oyunları listesi yazımıza hoş geldiniz. Üçüncü parti geliştiricilerin dikkat çeken yapımlarını sizler için derledik ve sunduk.

2020 PS5 Oyunları

Geçtiğimiz ay yapılan PS5 lansmanı ile hem PS5 hem de PS5’de göreceğimiz yapımlar açıklanmıştı. Belki fiyatını öğrenemedik ama bizi ilgilendiren şey konsolun ne kadar fiyatla satılacağı değil, hangi yapımlarla birlikte geldiği. Bu yazıda açıklanan yapımlardan bahsedeceğiz.

dualsense 5

Cyberpunk 2077

2020 PS5 Oyunları liste cyberpunk 2077

2020 PS5 Oyunları listemizin ilk yapımı son zamanların en çok beklenen ve konuşulan yapımlarından olan Cyberpunk 2077, Witcher serisiyle gönlümüzde taht kuran CD Projekt tarafından geliştiriliyor. Trailerlar ve gösterilen Gameplay videoları ile beklentiyi tavan yapan yapım Açık Dünya Aksiyon/RPG türünde. Yapımı PS4 üzerinde satın aldıktan sonra ücretsiz olarak PS5 kopyasına da sahip olacaksınız. CD Projekt Red’in açıklamasına göre ilerleyen zamanlarda PS5 için özel güncellemeler alacak. Yapım 19 Kasım 2020’de çıkacak. Kavuşacağımız günü bekliyoruz.

Assassin’s Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla

2020 PS5 Oyunları listemizin olmazsa olması Assassin’s Creed’in yeni nesil konsollara geleceği Ubisoft tarafından onaylanmıştı. Assassin’s Creed serisinin bu yeni yapımında Eivor isimli Viking savaşçısını oynayacağız. Vikinglerin ve İngiltere’nin kanlı savaşlar yaptığı karanlık zamanlara gidiyoruz. Yeni Assassin’s Creed yapımı bir çok farklı özellik ile geliyor. Bunlardan dikkat çekenlerinden biri ise Klan üyelerimizle birlikte bir yerleşke kurup onu yönetmek olacak. Zamanı gelince yerleşkemizi savunacak yeri geldiğinde ise yerleşkemiz için akınlara çıkıp kaynak toplayacağız. Zorlu düşmanlara karşı da başka klanlar ile müttefiklik kurabileceğiz. Sızdırılan gameplay videosu biraz tanıdık gelse de yapımdan umutlarımız büyük. Resmi gameplay videosunu da Ubisoft’un 12 Temmuz’daki etkinliğinde görmeyi bekliyoruz. Bu arada söylemeden geçmeyeceğim, Viking savaşçısı hiç ata biner mi kardeşim?

Battlefield 6

battlefield 6
(Görsel fan yapımıdır.)

Battlefield 6’nın yeni nesil konsollara geleceği EA tarafından onaylanmıştı. Peki Battlefield 6 hakkında ne biliyoruz? Kesinlikle hiçbir şey. Ama Battlefield V ile yapımcılardan çok fazla eleştiri alan EA’nın farklı şeyler deneyeceğini söylemek saçma olmaz. Umuyorum ki ilerleyen günlerde yapım hakkında daha fazla şey öğreniriz.

Chivalry 2

2020 PS5 Oyunları liste chivalry 2

Chivalry ilk yapımdan da bildiğimiz gibi Ortaçağ’da geçen birinci şahıs bakış açısıyla oynadığımız bir multiplayer yapım. 2020 PS5 Oyunları listemizden kendisine yer bulan bu yapımda 1v1 düellolar ve 64 kişilik kale kuşatmaları yapabildiğimiz modları mevcut. İkinci yapımının ilkinden farklı bir temada olmayacağını düşünüyorum. Tabii ki yeni nesil konsollarda grafik ve animasyon geliştirmeleri olacaktır. Ayrıca tüm platformlara çıkıp, çapraz platform desteği bulunduracağı da Chivalry 2 hakkında bildiklerimiz arasında.

Astro’s Playroom

2020 PS5 Oyunları liste astro's playroom

Astro’s Playroom, PS5’i satın aldığınızda konsolda yüklü olarak gelecek ve para vermeden oynayabileceğiniz bir yapım. Daha doğrusu yapımdan çok DualSense için bir demo olarak düşünebiliriz. Yapım içinde DualSense ile gelen yenilikleri deneyimleyeceğiz.

Deathloop

2020 PS5 Oyunları liste deathloop

Arkane Studios tarafından geliştirilen Deathloop, birinci şahıs bakış açılı bir aksiyon/macera shooter yapımı. Yine bir Arkane oyunu olan Dishonored ile benzer mekaniklere sahip. Öldükçe yeniden başladığımız farklı bir oynanış mekaniği de bulunduruyor.

Destiny 2

2020 PS5 Oyunları liste destiny 2

2020 PS5 Oyunları listemizin bir diğer yapımı Destiny 2’nin yeni nesil konsollara geleceğini Bungie onaylamıştı. Ayrıca PS4 üzerinde Beyond Light isimli genişleme paketini satın alarak yapımı ücretsiz olarak PS5 üzerinde sahip olacaksınız.

Fifa 21

2020 PS5 Oyunları liste fifa 21

Burda gördüğünüzde hiçbirinizin şaşırmadığına adım gibi eminim. Evet Fifa 21 de PS5’e geliyor. Her yıl yeni güncelleme gibi çıkıyor işte. Daha iyi, daha gerçekçi anlat anlat bitmez. 🙂

Ghostwire Tokyo

ghostwire tokyo

Shinji Mikami ve Tango Dreamworks tarafından geliştirilen Ghostwire Tokyo, PS5 özel oyunu olacak. Paranormal bir olay yüzünden tamamı boşaltılmış bir Tokyo düşünün. Tamamı bilinen kısım tabii ki. Şehirden ayrılmayıp hayatta kalmaya çalışan insanlar da var. Biz de bu kişilerden birini yöneteceğiz. Şehrin boşaltıldığını gören istilacı varlıklara karşı şehri korumak zorundayız. Buram buram gerilim, gizem ve paranormal kokan bir yapım var karşımızda.

Marvel’s Avengers

marvel's avengers

Marvel’s Avengers PS4 ve Xbox için çıkacak olsa da yeni nesil konsollar için ücretsiz bir güncelleme alması bekleniyor. Bu güncelleme grafik geliştirmesi ve RTX teknolojisini getirecek ve yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltacak. Oyun, Destiny ve Borderlands gibi Loot yapmaya odaklı olacak.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

marvel's spider-man: miles morales

Marvel’s Spider-Man ile aynı oyun motoruna sahip olacak ve ana karakter olarak Miles Morales’i yöneteceğiz. Oyunun hikayesi ve ayrıntıları hakkında pek fazla bilgiye sahip olmasak da oyunun fiyatı 3A oyunlarından daha ucuz olacak.

Project Athia

project athia

Yapım hakkında kesin konuşmak için az bilgiye sahibiz. Fakat oyunu arkasındaki isim Final Fantasy serisinden tanıdığımız Square Enix. Devasa yaratıklarla dolu bir dünyada yaşıyoruz gibi duruyor. Açık Dünya Aksiyon/Macera oyunu olmasını bekliyoruz. Yeni bilgiler için beklemeye devam.

2020 PS5 Oyunları Son

PS5’e çıkacak olan dikkat çeken yapımları kısa kısa inceledik.

2020 PS5 Oyunları liste assassin's creed

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR