2020’de Sinema Salonları Ne Kadar Zarar Edecek?

Sinema Salonları Ne Kadar Zarar Edecek?

2020 yılı içerisinde sinema salonları ne kadar zarar edecek sorusu gündemde. Dünyanın dört bir yanındaki sinema salonları kapanışlar nedeniyle salonlar 2019’un sonundan, 2020’nin sonuna kadar 20-31 milyar dolar arasında gelir kaybedebilir.

Sinema Salonları Ne Kadar Gelir Kaybetti?

Sinema salonları bu yıl çok etkilendi ve 31 milyar dolar gelir kaybedebilir. Şimdiye kadar, 2020, COVID-19’a yanıt olarak evde kalma kuralları nedeniyle genel olarak ekonomi için zor bir yıl oldu. Ancak, film, spor ve olaya dayalı endüstriler genel olarak daha sert bir şekilde vuruldu. Çin, ABD ve birçok Avrupa ülkesi ülke çapında sinema salonlarını kapattı. Sinemalar kapalıyken, filmler endüstrinin bu kadar yoğun olduğu gişe satışlarını getiremedi. Bazı devletler tiyatroları değişen kapasitelerde yeniden açmaya başlarken, AMC ve Regal gibi büyük zincirler ülke çapında kapalı kalıyor.

2020 Sinema Salonları Ne Kadar Zarar Edecek?

Filmler de Pandemi’den Etkilendi

Filmler de sinema salonları kadar acı çekiyor. 2020 tiyatro gösterileri için filmleri olan stüdyolar zor bir karar vermek zorunda kaldı. Black Widow, Wonder Woman 1984 ve No Time to Die gibi bazı filmler yayın tarihlerini daha sonra 2020’de ertelemeyi seçerken, diğerleri 2021’e taşındı.

Trolls World Tour gibi bazı filmler için stüdyolar VOD’da filmlerini yayınlamaya karar verdi Sinemalarla ilgili düzenlemeler. Bu, tiyatrolar ve Trolls World Tour’un prodüksiyon stüdyosu Universal arasında bir çatlamaya neden oldu. Prodüksiyon şirketi bu konuda ne derlerse desin, filmler ve sinemalar büyük ölçüde acı çekti.

2020’de Sinema Salonları Ne Kadar Zarar Edecek? adlı haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.