2021 Hyundai 45 Elektrikli Crossover Modeli

2021 Hyundai 45 elektrikli crossover model otomobili, 2021’de beklenen lansman için kanlı canlı olarak Nürburgring’de test edildi.

Tesla Model Y ve Ford Mustang Mach-E’ye rakip olacak olan 2021 Hyundai 45 Elektrikli Crossover Model, geçtiğimiz Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda cesur ve retro tarzı bir konseptle ön izlenime çıkmıştı. Bununla birlikte açısal, kama benzeri şekil, düşük kaput hattı, ince çıkıntılar ve ağır eğimli arka cam, konseptle büyük ölçüde uyum içinde. Hala Crossover olarak kabul edilirken, geleneksel bir SUV’den çok daha az yerden yükseklik ile geride kaldığını görebiliriz.

2021 Hyundai 45 Elektrikli Crossover Model

2021 Hyundai 45 Elektrikli Crossover Modelin Ortaya Çıkışı

45 konseptinin adı, Koreli üreticinin ilk üretim arabası olan Pony’nin Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan Coupe konsepti tarafından ön plana çıkarıldığından bu yana geçen yıl sayısını ifade ediyor. İlgili konsept, 1920’lerin uçaklarından ilham aldığı söylenen temiz hatlarla o arabadan da tasarım ilhamı alıyor. 1974 konseptinin orijinal ön uç şekli, firmanın “kinetik küp lamba” tasarımı olarak adlandırdığı tasarımla yeniden yorumlandı. Bunun yanı sıra modelin kapılarının altında bulunan bir şarj göstergesi ise, sürücünün araca binmeden katedeceği mesafeyi görmesini sağlıyor. İlgili konseptte sergilenen teknoloji gelişmeleri arasında “kendi kendine sürüş sistemi uygulamaları” için yer bıraktığı söylenen bir kamera izleme sistemi bulunuyor.

Hyundai Tasarım Şefi Sangyup Lee şunları söyledi:

Tipoloji 1974 konseptinden alınmış, basit ve saf bir Crossover. İç tasarımında ki söylentiler için de “hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

2021 Hyundai 45 Elektrikli Crossover Model

Daha fazlası için  Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR