ABD Kara Kuvvetleri Twitch Yayını Kesildi

ABD Kara Kuvvetleri Twitch canlı yayını kesildi. Ordunun espor takımı tarafından açılan yayınlar, kısa bir sürede ülkenin savaşta işlediği suçlarla doldu.

2018’in sonlarına doğru ABD Kara Kuvvetleri, genç insanları askeriyede bir kariyere yönlendirebilmek için kendi espor takımını kurma kararı aldı. Bu çabanın devamı olarak da geçtiğimiz günlerde “ordunun oyunculuğa ait tutkusunu paylaşmak, rekabetçi etkinlikler ve takipçileriyle bağlanmak için” takımın Twitch kanalını kurdular.

ABD Kara Kuvvetleri Twitch Yayını

ABD Kara Kuvvetleri Twitch Yayını Olayları İki Güne Yayıldı

Vice sitesi tarafından yapılan habere göre, bu reklam girişimi Twitch topluluğuyla bir takım problemler yaşıyor. Çarşamba gecesi, bir Call of Duty: Warzone yayını sırasında, izleyiciler ordu tarafından işlenen savaş suçları hakkında sorular sormaya başladı. Sorular kısa bir süre içinde moderatörler tarafından silindi.

Tahmin edilebileceği üzere bu hiçbir şeyi düzeltmedi ve sorunlar perşembe günü de devam etti. Moderatörler sohbeti kullanmak için 1 saatlik takip zorunluluğu getirdiler, fakat sabırlı izleyiciler takip edip, bir saat bekledikten sonra sorularına devam etti. Yayın bitmeden kısa bir süre önce bu sınırlama 24 saate çıkartıldı.

ABD Kara Kuvvetleri Twitch Yayını

ABD oyunları askerliğe daha fazla insan çekmek için bir araç olarak uzun zamandır kullanıyor, fakat yakın zamanda odağını espora kaydırdı.

ABD Kara Kuvvetleri Twitch yayını haberimizi sizlere sunduk. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR