Alex Rider 2.Sezon Onayı Aldı

Alex Rider 2.Sezon Onayı Aldı

Anthony Horowitz imzalı romandan uyarlama olan Amazon yapımı ve Haluk Bilginer’in yer aldığı Alex Rider 2.Sezon Onayı Aldı ve bu ay yayınlandı.

Casus olan amcasının ani ölümü sonrasında kendini bir anda amcasının tehlikelerle dolu yerinde bulan Alex’in maceralarını anlatan dizide, Haluk Bilginer Dr. Hugo Grief’i canlandırıyor.

Alex Rider 2. Sezon Onayı Aldı

Deadline’ın haberine göre, Sony tarafından yapılan Alex Rider 2.sezon onayı aldı ve dizinin 2. sezon yapımlarına bu yıl başlanacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda Farrant’ın yanı sıra Vicky McClure (Line of Duty) ve Game of Thrones oyuncularından Stephen Dillane ve Brenock O’Connor da yer alıyor.

Dizi, Horowitz’in 2006’da çıkan 12 kitaplık serisinin ilk kitabından uyarlanan film Stormbreaker’ın gişe hasılatını takip ediyor.

Alex Rider 2. Sezon Onayı Aldı

4 Haziran’da Amazon Prime Video’da gösterime giren dizinin ilk sezonu hakkında NME’ye konuşan Farrant, ilk Alex Rider kitaplarının piyasa sürülmesinden bu yana geçen 20 yıl içinde dizinin erkeklikteki değişimleri izlediğinden bahsetti;

“Modern çağda, artık erkeklerin kendileri ve duyguları hakkında konuşması eskisi gibi görülmüyor ve insanlar bunun da normal bir şey olduğunu fark etti. Bunun için artık daha fazla destek görülüyor. Bana kalırsa Alex Rider’ın en güzel yanı her şeye rağmen kalbinin sesini de dinliyor olması.”

“İlk dört bölüm yönetmeni olan Andreas Prochaska benden olabildiğince kendim olmamı istedi çünkü aslında ben de duygularımı gizleyebilmek için mücadele veren biriyim ve kesinlikle bu da sürecin bir parçasıydı.”

NME 1.sezon için yaptığı değerlendirmede; “Geçen yıllar içerisinde yaşanan sosyal değişimler diziye büyük bir dikkatle entegre edildi. Alex Rider kitaplarını yeni keşfedecek olan ergenler gözardı edilmedi onları ne engelleyecek ne de çok karanlığa sürüklemeyecek şekilde düzenlendi.

Dizide herkes için bir şey olması adına ilk bölümlerde ortaya çıkan keskin noktalar yumuşatıldı. Farrant’a burada büyük iş düşüyor. Ancak adaptasyon devam ettiği için, kesin olarak seyirci kitlesini belirlemek için bazı küçük tamirlere ihtiyaçları olacak.”

Alex Rider 2. Sezon Onayı Aldı

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!