Alison Brie Diane’nin Pişmanlık Olduğunu Söyledi

Alison Brie Diane’nin tam bir pişmanlık olduğunu söyledi. Kendisi, Netflix’in yetişkin animasyon dizisi olan Bojack Horseman’de seslendirme yapmıştı.

Dizide Vietnamlı bir karakter olan Diane’i seslendirmekten pişman olan oyuncu şunları söyledi;

Geç anlamama rağmen, keşke Vietnamlı Diane’i seslendirmeseydim. Şimdi anlıyorum ki; karakterleri seslendiren kişiler gerçekten de karakter gibi hissetmeli,onun gibi olmalı. Biz çok büyük bir fırsat olan Vietnam kültürünü tanıtmayı kaçırdık ve ben bunun için çok üzgünüm. Son günlerde seslendirme rollerini “kendilerini yansıtmadıkları” için reddeden herkesi ayakta alkışlıyorum. Onlardan birçok şey öğrendim.

Açıklamasını cuma günü kendi Instagram hesabından paylaştı.

Alison Brie diane pişman

Alison Brie Diane Pişmanlığı Hakkında

Dizinin yapımcısı olan Raphael Bob-Waksberg Twitter’da Alison Brie’ye yanıt olarak;

“İtiraf ediyorum ki dizide hiçbir zaman Vietnamlı bir yazar olmadı, sadece karakterin Vietnam’a geziye gittiği gün bir danışman çağırmıştık. Bunların yerine dizide Vietnamlı bir yazar olmalıydı ve ilgili karakteri Vietnamlı bir aktör tarafından seslendirmeliydi ya da bunları yapmayacaksak eşleştirebildiğimiz bir karakter yaratmalıydık.” dedi.

Alison Brie diane pişman

Alison Brie Diane ve Pişmanlık Açıklamasıyla Kimleri Etkiledi?

Brie’nin bu açıklamasından sonra bazı animasyon dizilerinin seslendirme sanatçıları seslendirdikleri karakteri yansıtmadıkları için artık o karakterleri seslendirmeyeceklerini açıkladılar.

Çarşamba günü Jenny Slate ve Kristen Bell, Big Mouth ve Central Park seslendirme rollerinden karakterlerin çift ırklı olmasından kaynaklı olarak çekildiklerini açıkladılar.

1999’dan beri Big Mouth animasyonunda Cleveland’ı seslendiren Mike Henry ise bu cuma yaptığı işi bıraktı.

Ayrıca The Simpsons yapımcıları da artık beyaz olmayan hiçbir karakterin beyaz biri tarafından seslendirilmeyeceğini duyurdu.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR