Altın Küre Ödülleri Ertelendi! Altın Küre Ne Zaman?

Altın Küre Ödülleri

Birçok ödül töreni tarihlerini Koronavirüs pandemisi sebebiyle ertelemişti. Ertelenen ödüller kervanına katılan Altın Küre Ödülleri, Şubat 2021’de -eski Oscar Ödülleri tarihinde- yapılacak. Geçtiğimiz haftalarda Oscar Ödülleri 28 Şubat 2021’den 25 Nisan 2021’e ertelenmişti. Altın Küre Ödülleri normalde her senenin başında yapılıyordu. Bu seneki özel durumlar sebebiyle bu tarih 2 ay ertelenerek Şubat’ın sonuna alındı.

Altın Küre Ödülleri
Ricky Gervais, gündeme bomba gibi düşen 77. Golden Globe konuşmasını yaparken

Ödül Törenleri Yeni Düzenlemeler Getirdi

Bu sene yaşadığımız pandemi sebebiyle sinema salonlarında vizyona giremeyen filmler için de düzenlemeler getirilmişti. Herhangi bir televizyon formatında yayınlanan filmler aday olabilecek. Bu da demek oluyor ki sadece Netflix, Hulu, Amazon Prime ya da Disney Plus’ta yayınlanacak olan filmler de aday olabilecek.

Altın Küre Ödülleri

Geçtiğimiz günlerde yaşanan George Floyd’un öldürülmesinden sonra tüm dünyada #BlackLivesMatter gibi kampanyalar yürütülmüştü. Oscar Ödülleri de buna sessiz kalmayarak En İyi Film kategorisindeki filmlerin sayısını arttırmıştı. Akademi bunu çeşitliliği arttırmak için ve herkesin sesini duyurabilmesi için yaptığını açıklamıştı. Aynı şekilde “Friends” dizisinin yaratıcısı da dizideki çeşitliliğin az olduğunu ve bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmadığını itiraf etmişti.

Altın Küre Ödülleri Ne Zaman?

Bir sıkıntı çıkmadığı takdirde Tina Fey ve Amy Poehler’in sunacağı Altın Küre Ödülleri, 28 Şubat 2021’de yapılacak.

Altın Küre Ödülleri Ertelendi! Altın Küre Ne Zaman? adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.