Amazon Always Home Cam Tanıtıldı!

Amazon Always Home Cam

Gün geçtikçe, geçmişte hayal bile edilemeyen teknolojik gelişmeleri görmeye başladığımız su götürmez bir gerçek. Amazon da bugünkü donanım konferansında Echo yenilikleri ve yeni Fire Tv Stick dışında izleyicileri oldukça şaşırtan yeni bir cihaz tanıttı. Bu cihazın ismi ise Amazon Always Home Cam.

Amazon Always Home Cam

Amazon’un bünyesinde çalışan The Ring isimli akıllı telefon ve ev güvenliği şirketi, bugünkü Amazon konferansında Always Home Cam isimli yeni güvenlik kamerasını tanıttı. Beklenildiği üzere, güvenlik kamerasının sıradan bir kameradan çok farklı. Gelin bu teknolojik kameranın neler yapabildiğine hep beraber bakalım.

Always Home Cam’in Özellikleri

İlk olarak bu kameranın en büyük özelliği aynı zamanda bir drone olması. Kamera evin içinde uçarak gezinebilme özelliğine sahip ve bunu yaparken rastgele bir rota yerine sizin istediğiniz rotayı takip edebiliyor. Şirket, bu özelliği evinin her odasına ayrı kamera koymak istemeyen veya bunu ekonomik olarak yük olarak gören kullanıcılar için tasarladıklarını söyledi. Ayrıca drone gezintisine başladığı zaman video kaydı almaya başlayacak. Cihaz kayıt halindeyken kullanıcılar hem akıllı telefonlarından The Ring App aracılığı ile canlı olarak hem de sonrasında kaydedilen videoyu izleyerek evlerini sürekli olarak takip edebilecekler. Şirket, güvenlik dışında açık pencere veya ocak gibi tehlike yaratacak durumlardan da kullanıcılarını bu özellik yardımıyla kurtaracağını iddia ediyor.

Amazon Always Home Cam

Always Home Cam ayrıca diğer The Ring güvenlik sistemleriyle eş bir şekilde çalışabiliyor. The Ring ev alarmı çaldığı zaman kamera otomatik olarak riskli bölgeye gidiyor ve kayıt almaya başlıyor. İşi bittiği zaman ise şarj istasyonuna geri dönüyor.

Her ne kadar bu özellikler çok kullanışlı görünse de potansiyel kullanıcıların aklını karıştıran bir soru var. Kullanıcıların gizliliği nasıl korunacak?

Gizlilik

Yapımcı şirket bu konuda çok hassas olduklarını ve tüm ürünlerinde kullanıcıların gizliliklerine tümüyle saygı duyduklarını söyledi. Kamera eğer şarj istasyonundaysa lens fiziksel olarak kapanıyor ve sadece hareket etmeye başlayınca kaydetmeye başlıyor. Üstelik cihaz sadece kişiselleştirme aşamasında belirlediğiniz rotayı takip edebiliyor. Yani manuel kontrolü bulunmuyor.

Amazon Always Home Cam

Amazon’un yeni teknolojik cihazı Always Home Cam’in özellikleri bu şekilde. Gelecek gittikçe yaklaşıyor ve bu süreçte çekincelerimiz artıyor. Geleceğin bize daha nasıl yenilikler getireceği ise merak konusu.

The Ring tarafından paylaşılan tanıtım videosu.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.