Amazon Luna ABD’de bugün erişime açıldı

Amazon’un bulut oyun hizmeti Amazon Luna, şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki seçkin oyuncular tarafından kullanılabilir. Şirket platformu bugün erken erişime açtı. Amazon’un web sitesinde Amazon Luna beta dönemine katılmak için talepte bulunabilirsiniz. Bu beta sürecinin bir parçası olmak için ise, 50 oyunluk bir kütüphane ile başlayan Luna Game kanalına 6 dolar karşılığında abone olabilirsiniz.

Bir blogda Amazon’dan Marc Whitten, Amazon Luna’nın küçük bir başlangıç yapacağını belirtti. Amazon Luna ekibi, “yüz binlerce isteğin” yalnızca bir kısmını davet etmeyi planlıyor. Whitten’a göre fikir, bu betayı nihai tam lansmanına kadar Amazon Luna’yı geliştirmek için kullanmak.

Amazon Luna

Amazon Luna için daha yeni başlıyoruz

“Amazon Luna için daha yeni başlıyoruz ve geri bildirim sağlamak için her türden yayıncıya ve oyuncuya (çekirdek, sıradan ve ilk kez oynayan oyuncular) ihtiyacımız var. Müşterilerin neyi sevdiğini, neyi sevmediklerini ve bizim neyi inşa etmemizi istedikleri görmek istiyoruz. Harika bir şey yapıyorsak, bize söyle. Çubuğu kaçırıyorsak, bunu da bilmek isteriz.”

Erken erişimin bir parçası olarak, Amazon Luna’nın Ubisoft kanalı henüz aktif değil. Amazon, yakında bunun aktif olacağını ve içerisinde Assassin’s Creed: Valhalla’yı içereceğini söylüyor. Bu kanal, diğer oyunların piyasaya sürülmesinde de büyük rol oynayacak

Amazon Luna betası için konsol satın alınabilir

Beta katılımcıları, Amazon’un özellikle bulut oyunlarında çalışmak üzere tasarladığı 50 dolarlık Luna Controller’ı da satın alabilirler. Stadia’nın oyun kolu gibi, Luna Denetleyicisi de Wi-Fi aracılığıyla Amazon sunucularına direkt olarak bağlantı sağlayacak.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ’ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR