Amazon Luna Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Amazon, yeni oyun yayınlama servisi Amazon Luna’yı duyurdu. Biz de Amazon Luna hakkında bilinen tüm detayları haberimizde derledik.

Geçtiğimiz aylarda oyun sektörüne giriş yapan Amazon, bugün yeni oyun yayınlama sistemleri Luna‘yı duyurdu. Diğer sistemlere benzer olarak Luna da kullanıcıların oyunları en düşük gecikmeyle internet üzerinden oynamasını hedefliyor. Luna‘nın diğer internet yayınlama sistemleri olan Stadia ve Microsoft xCloud‘a rakip olması bekleniyor.

Amazon Luna

Amazon Luna’nın Fiyatı aylık $5.99 olacak

Amazon Luna’nın abonelik fiyatı aylık $5.99 olarak belirlenmiş durumda. Bu abonelik ile sisteme erişim hakkı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda Luna+ adındaki bir oyun kütüphanesine de erişebileceksiniz. Ancak bu kütüphane büyük oyunları kapsamayabilir, zira Luna’yı diğer servislerden ayıran bir kanal sistemi var. Bu kanal sistemi kısaca, servisin yanında çeşitli oyun şirketlerine de abone olmanızı sağlıyor. Örnek olarak Ubisoft kanalına abone olarak yeni çıkan oyunlar dahil tüm Ubisoft oyunlarını servis üzerinden oynayabileceksiniz. Ancak bu servisin yanında Ubisoft kanalına da ayrıca ödeme yapmanız demek oluyor. Ubisoft dışında farklı oyun şirketlerinin de kendi ait kanalları olması muhtemel. Ayrıca şu anki sürümünde olmasa bile ilerleyen zamanlarda oyun türlerine özel kanallar da kullanıcılara sunulacak. Mesela “RYO” kanalına aylık ücret ile abone olarak “RYO” türündeki oyunları oynayabileceksiniz. Bunlara ek olarak Luna, diğer servislerin aksine IOS cihazlar için de mevcut. Ancak bu mevcudiyet bir uygulama yoluyla olmuyor.

Amazon Luna

IOS cihaza sahip olanlar Safari interneti tarayıcısı üzerinden Luna’ya erişebilecek. Son olarak Amazon, Luna servisi için özel bir kontrolcü de duyurdu. Oyunlardaki gecikmeyi azaltmak amacıyla direkt olarak internet üzerinden sunuculara bağlanacak bu kontrolcünün fiyatı ise $49.99 olarak belirlendi. Luna şu an ABD’de beta testlerine başlamış durumda.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak ve daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR