AMD 4GB VRAM’ı Minimum Standart Haline Getirecek

amd 4gb vram

Ekran kartı üreticisi AMD 4GB VRAM’ı yeni RDNA 2 mimarili Big Navi kartlarında minimum standart haline getireceğini açıkladı.

Sizlere daha önce dev ekran kartı ve işlemci üreticisinin yeni mimarileri hakkında bilgi vermiştik. İşlemci arenasında arayı rakibi Intel ile git gide açmaya başlayan şirket, ne yazık ki ekran kartı arenasında o kadar da başarılı değil. Her ne kadar orta segmentte en iyi kartları sunsa da üst segmentte firmanın rakibi Nvidia ile arasındaki fark iyice açılmış, büyük fark yemiş durumda. Bu durumu tersine çevirmek içinse şirket yeni RDNA 2 mimarili ekran kartlarına sonuna kadar güveniyor.

amd 4gb vram

AMD 4GB VRAM’ı Ekran Kartlarında Standart Olarak Belirleyecek

AMD 4GB VRAM’ı yeni RDNA 2 mimarili Big Navi ekran kartlarında minimum standart olarak belirleyeceğini açıkladı. Yani, bu demektir ki, yeni gelecek olan ekran kartlarında minimum bellek kapasitesi belirtilen düzeyde olacak. Bu da firmanın görüntü bileşenlerindeki çıtayı daha yükseğe çekme konusundaki kararlılığını gün yüzüne çıkartıyor. Bakalım ünlü markanın bu kararından sonra rakibi Nvidia artık daha düşük bellek kapasitesine sahip görüntü bileşenleri çıkartabilecek mi, hep beraber göreceğiz.

amd 4gb vram

Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerine de göz atın.