AMD Big Navi 6900XT Ekran Kartları Ortaya Çıktı

Big Navi 6900XT

Big Navi 6900XT görüntü bileşenleri sonunda ortaya çıktı. Nvidia’nın son çıkan ekran kartı haberleri üzerine AMD tarafından da bilgiler gelmeye başladı.

İki rakip firmanın medya üzerindeki kapışmaları bitmek bilmiyor. Firmanın RDNA 2 mimarilerine çok güvendiğini söylemesinden sonra hatırlarsanız Nvidia’nın 3080 ve 3090 bilgileri ortaya çıkmıştı. Kapışmada geride kalmak istemeyen AMD tarafının da yeni görüntü bileşenleri hakkıında bilgiler ortaya çıktı.

Big Navi 6900XT

AMD Big Navi 6900XT Fiyatı, Performansı

AMD Big Navi 6900XT ekran kartlarının fiyatı ve performans bilgileri ortaya çıkmış gibi görünüyor. Öncelikle, bu bilgilerin firma tarafından kesin açıklanan veriler olmadığını ve bir sızıntı konumunda durduğunu belirtelim. Ancak görüntü bileşenlerinin fiyatı ve özelliklerine bakılırsa, sızıntı oldukça gerçekçi duruyor. Hatta, bize göre, Nvidia’nın görüntü bileşeni haberlerine cevap vermek isteyen firma, bu sızıntıyı bizzat organize etmiş olabilir. Bu tarz kapışmalara sektörde bolca rastlıyoruz. İlgili donanımın sızıntıyla ortaya çıkan özelliklerini aşağıda verdik.

İddialara göre söz konusu RDNA 2 mimarili bileşen 999 dolardan çıkışını gerçekleştirecek ve Ray Tracing özelliği bulunacak. Ayrıca performans testlerinde bileşenin RTX 2080Ti’ı geçtiğini de görüyoruz. Bakalım, gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz, daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!