AMD Big Navi RDNA 2 Ekran Kartları Eylül’de Çıkabilir

amd big navi rdna 2 ekran kartı

AMD’nin Big Navi RDNA 2 ekran kartları hakkında sizleri daha önce bilgilendirmiştik. İddialara göre kartların çıkış tarihi de gün yüzünde gibi duruyor.

Firmanın Nvidia’nın görüntü parçaları alanındaki tek eline son vermek istediğin, özellikle üst segmentteki bileşenlerde aranın çok fazla açıldığını ve yeni mimarileriyle beraber bu durumu tersine çevirmek istediklerini sizlere daha önce söylemiştik. Bu durumun en ilginç tarafıysa kesinlikle Nvidia’nın üst segmentte arayı çokça açmasına rağmen AMD’nin hala satışlarda rakiplerine fark atmış olması oluyor, bu konudan da sizlere daha önce söz etmiştik. Son gelen iddialara göreyse firma, en son geliştirdikleri görüntü mimarisini taşıyan ekran kartlarını Eylül ayında piyasaya sürme niyetinde.

amd big navi rdna 2 ekran kartı

AMD Big Navi RDNA 2 Ekran Kartları Eylül’de Bizlerle

Şirketin CEO’su Lisa Su, yeni bileşenlerini bu yıl içerisinde piyasaya süreceklerini daha önce açıklamıştı. Aynı şekilde geçtiğimiz günlerde şirket CFO’su Devinder Kumar’ın yaptığı açıklamalarda yeni kartların çıkışına çok yaklaştığımızı işaret eder nitelikte. Son gelen iddialara göreyse yeni kartlarını konsol çıkışlarından önce PC platformuna sürmek isteyen firma, RDNA 2 mimarili Big Navi kartlarını bu yılın Eylül ve Ekim ayları arasında raflara koymak niyetinde. Ne dersiniz, sizce yeni RX kartlar piyasada yer bulabilecek mi?

amd big navi rdna 2 ekran kartı

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!