AMD RDNA 2 Ekran Kartları Sienna Cichlid Gün Yüzünde

amd rdna 2 ekran kart Sienna Cichlid

AMD RDNA 2 ekran kartları Sienna Cichlid gün yüzüne çıkıyor. Özellikle üst segmentte rakibi Nvidia’nın gerisinde kalan AMD, piyasayı domine etmek istiyor.

AMD, her ne kadar Zen mimarisiyle beraber işlemci pazarında öne çıkmış olsa da, fiyat performans görüntü bileşenlerindeki performansını üst segmente bir türlü yansıtamadı. RTX 2000 serisiyle hem güç tüketimi hem de sunduğu yüksek performanslarla Nvidia tarafından darmaduman edilen AMD, durumu artık tersine çevirme niyetinde. AMD, yeni geliştirdikleri mimarilerle beraber yeni ekran kartlarından oldukça umutlu gözüküyor.

amd rdna 2 ekran kart Sienna Cichlid

AMD RDNA 2 Ekran Kartları Sienna Cichlid Linux Yamalarında Listelendi

Yeni görüntü bileşenleri listelerde Sienna Cichlid kod adlı olarak gözüküyor. AMD’nin ilgili yeni Navi GPU’ları, RDNA mimarisinin ikinci versiyonuyla beraber Vega kartlar olarak karşımıza çıkacak. İlgili Linux yamasında bileşenler GFX1030 olarak gözüküyor, hatırlarsanız ilk RDNA mimarisinde de GPU’lar GFX1010 olarak gözükmüştü. Daha önceki grafik bileşenlerine yıldız ismi Polaris ile hitap eden AMD, bakalım yeni tanıtacağı görüntü bileşenleri için hangi ismi kullanacak.

amd rdna 2 ekran kart Sienna Cichlid

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takipte kalın!