AMD Ryzen Threadripper 3990X 540$ İndirime Girdi

AMD Ryzen Threadripper 3990X

64 çekirdekli AMD Ryzen Threadripper 3990X, taban fiyatında indirime gitti. AMD’nin render çalışanları için geliştirdiği yüksek hızlı işlemcisi rağbet görüyor.

Intel Xeon’ların rakibi olarak piyasada bulunan Threadripper’ler, pazara çıktıkları günden bu yana kullanıcılar tarafından çok sevildiler. Grafik tasarımı, oyun geliştirmesi, video kurgusu gibi render işleriyle uğraşan kişiler ve firmalar tarafınca tercih edilen Threadripper’ler, her yeni gelen sürümleriyle beraber çıtalarını daha yükseğe çıkartmayı başarıyorlar. Özellikle AMD’nin çoklu çekirdek performansının Intel’den daha üstün olması ve render işlerinde uygulamaların daha çok çoklu çekirdek performansına göre çalışması bu konuda büyük etken.

AMD Ryzen Threadripper 3990X

AMD Ryzen Threadripper 3990X Taban Fiyatında Düşüş Yaşadı

Üç boyutlu modellemeler için en iyi işlemcilerden biri olan Threadripper’in son sürümü, piyasada daha rekabetçi olabilmek için, taban fiyatında bir düşüş yaşadı. Zen 2 mimarisinin gücünü 64 çekirdeğiyle beraber sınırlarına kadar zorlayan işlemci, 3500 dolar olan taban fiyatında 500 dolar düşüş yaşayarak 3000 dolarla piyasadaki yerini aldı. 64 çekirdek ve 128 izleğe sahip olan işlemcinin film yapımlarında kullanıldığını biliyoruz.

AMD Ryzen Threadripper 3990X

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını da takipte kalın!