Android 11 Beta Pixel 4 Kullanıcıları İçin Yayında

android 11 beta pixel

Android 11 beta Pixel 4 kullanıcıları için artık erişilebilir durumda. Google, kısıtlı kullanıcı için bu erişebilirliği açtı ve yavaş yavaş yayma niyetinde.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan George Floyd olayından sonra neredeyse bütün firmaların takvimleri kayma yaşamış durumda. Sizlere daha önce Google’nin yeni Android sürümünün yayım tarihini protestolardan dolayı değiştirdiğinden bahsetmiştik. Ancak yayın takviminde şirketin geleceğini ve gidişatını etkileyecek köklü değişikliklerde bulunmak istemeyen Google, yavaştan da olsa planlarını uygulamaya koymak istiyor gibi duruyor.

android 11 beta pixel

Android 11 Beta Pixel 4’te Erişilebilir Durumda

Google’nin mobil işletim sisteminin yeni sürümü an itibariyle bazı kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda. Google yeni Android sürümlerini kendi telefon serisi üzerinden yayınlıyor, bunu biliyoruz, ancak sürümü herkes için değil de sadece kısıtlı kullanıcılar için açmaları bir ilk oldu. Sanırım bu durumda da ABD’deki protestoların etkisi var. Kısıtlı sayıda kullanıcı için yayınlanan yeni sürümle beraber ikonların, menü seçeneklerinin, güç seçeneklerinin ve müzik uygulamasının değiştiğini gözlemliyoruz.

android 11 beta pixel

Google, ABD’deki olaylar biter bitmez mobil işletim sisteminin tanıtımını gerçekleştirecek. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!