Android Telefonları Çökerten Duvar Kağıtları

çökerten duvar dağıtları android

Android’deki yeni bir hata keşfedildi. Bu belirli bir görüntünün telefonunuzun duvar kağıdı olarak ayarlanmasından sonra onu çökertmek için yeterli olabileceği anlamına geliyor. Ice Universe, hatanın özellikle Samsung cep telefonlarını etkilediğini, ancak diğerlerinin yanı sıra Google Pixel telefonlarda da görüldüğü söyleniyor.

Etkilenen telefonlarda, fotoğrafı duvar kağıdınız olarak ayarladığınızda,  ekranının hemen açılıp kapanmasına neden olarak kullanılamaz hale getirir. Telefonun yeniden başlatılması sorunu çözmez. 9to5Google telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatabileceğinizi ve resim dosyasını olası bir düzeltme olarak silebileceğinizi bildirir, ancak Android Yetkilisi diyor ki,  işleri normale döndürmek için cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kalabilirsiniz. Kesinlikle bu sorunu önemli cihazlarınızdan hiçbirinde tekrarlamaya çalışmamalısınız.

Çökerten Duvar Kağıtları

Hata tüm telefonlarda görünmüyor; Android Yetkilisi başlangıçta bir Huawei Mate 20 Pro’da hatayı denemeye çalıştığını, ancak telefonun etkilenmediğini buldu.

Sorun bazı telefonlar görüntünün kullandığı renk alanını desteklemediğinde ortaya çıkabilir. Roussel’a göre, çökerten duvar kağıtları RGB renk alanını kullanıyor, birçok Android telefon SRGB’yi tercih ediyor.

Roussel, sorunu Android 11 geliştirici önizlemesini çalıştıran bir Pixel 4 XL’de test ettiğinde, yazılımın desteklenmeyen renk alanlarını SRGB ile değiştirmek için kod içerdiğini belirtti. Sonuç olarak, duvar kağıdı Pixel 4 XL’yi çökertemedi. Bu,  sorundan muzdarip tüm telefonlar için oldukça basit bir düzeltmenin kullanılabileceğini göstermektedir.

çökerten duvar kağıtları

Görünüşte zararsız içeriğin telefonları çökertmesi alışılmadık bir durum değil. Bu yılın başlarında, iOS 13’te bir hata bulundu ve iPhone’ların çökmesine neden oldu (Sindhi dilinden belirli karakterleri görüntülerken.) Birkaç yıl önce, beş saniyelik video iPhone’ların kilitlenmesine neden oldu. Bir düzeltme yaygın bir şekilde mevcut olana kadar, muhtemelen Android’de duvar kağıdı olarak kullandığınız görüntüler konusunda biraz dikkatli olmalısınız.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.