Apex Legends Steam’e Geliyor

Respawn Entertainment’ın popüler, oynaması ücretsiz shooter oyunu Steam’e geliyor. 4 Kasım tarihinde oynanabilecek oyunu Origin hesabı ile oynayan oyuncular ilerleme ve öğelerini taşıyabilecekler.

Resmi lansman tarihi olarak 7.sezonun çıkış tarihini gösterdiler. Bugünkü yapılan yeni duyuru ile Origin’den Steam’e “çok kolay bir şekilde geçiş yapabilecekler” denildi. Bu olay ilerleme ve eşya kilitlerinin iki platform arasında ortak olarak paylaşıldığı görülüyor.

Steam oyuncuları, Valve‘nin Portal ve Half Life serilerine esinlenerek hazırlanan 3 öğeyi hediye ediyor. Bunlar GLaDOS, Octane ve twee Watson bulunuyor.

EA, yaklaşık olarak 10 yıllık bir süredir Steam rakibi olan Origin üzerinden içeriklerini paylaşıyordu. Geçtiğimiz günlerde Origin Acess‘in Steam’e gelmesiyle değişmeye başladığı görülüyor.

Oyunun yönetmeni Chad Genier tarafından verilen bilgilere göre “Oyunun portlanması konusunda hala daha çalışıyoruz. Oyunun en sonuna kadar hakkını vermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Switch oyuncuları karşılaştığımız sorunlar sebebiyle bu sene oyuna oyuna sahip olamayacak gibi duruyorlar. İşi asla aceleye getirmek istemiyoruz.” dedi.

Switch oyuncuları gelecek yıl oyunu oynayabilecek demek mümkün. Oyun çıktığı gibi Cross-Platform desteğine sahip olacak. Çıktığı zamanki en yeni sezonla ve güncellemelerde Switch üzerinde oyuncuları bekliyor olacağız.” Apex Legends Electronic Arts‘ın Steam üzerinde ki en yeni oyunu. Şu anda PlayStation 4, Xbox One ve Origin üzerinde oynanabilir durumda.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.