Apple etkinliği duyuruldu

Bütün teknoloji devleri gibi Apple da her sene yeni seri iPhone telefonlarını duyurmak için düzenlediği Apple etkinliği bu sene 2. kez düzenlendi. Bu sene Covid-19 pandemisi gibi küresel sorunlardan dolayı ertelen etkinliğin nihayet zamanı geldi. 13 Ekim’de düzenlenecek etkinliğin ana kahramanı iPhone 12 olacak. Etkinlikten neler bekliyoruz? Gelin hep beraber bakalım.

Apple etkinliği duyuruldu

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ‘’Hi, Speed’’ isimli Apple etkinliği 13 Ekim tarihinde düzenlenecek. Bugüne kadar Twitter veya Reddit gibi sosyal medya platformlarından sızan bilgilerin de aynı tarihi belirtmiş olması bizleri sızıntıların doğruluğuna inandıran bir faktör. Sızan bilgilerden öğrendiğimiz kadarıyla bu senenin Apple etkinliği geçtiğimiz yıllardan biraz daha fazla olacak.

iPhone 12 Mini

Sızıntıların bizlere anlattığı kadarıyla bu sene seriye yeni modeller eklenecek. Eğer sızıntılar doğruysa iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max dışında daha düşük segmentte ve daha ekonomik olan iPhone 12 Mini aileye dahil olacak.

Apple etkinliği duyuruldu

iPhone 12 Mini sızıntıları hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Akıllı telefonlar dışında teknoloji basınında merak uyandıran bir diğer ürün ise kulaklıklar. Geçtiğimiz günlerde Apple’da çalışan bir kişinin sızdırdığı bilgiyle Apple’ın artık Bose gibi 3. parti firmalara ait kulaklık veya hoparlörleri satmayacağını öğrenmiştik. Apple da kulaklıksız kalmak istemeyeceği için AirPod Studio gibi bir isimli kendi ürünlerini satışa sunması muhtemel.

Apple etkinliği duyuruldu

A14 Bionic Chipset

Bu etkinliğin bir başka merak uyandıran kahramanı ise yeni işlemciler. Apple’ın yeni seri iPhone 12 modellerinde kullanacağı 5nm A14 Bionic işlemciler hakkında detaylı bilgi verilmesini bekliyoruz. Etkinliğin isminin ‘’Hi, Speed’’ olmasının muhtemel sebeplerinden birisi bu işlemcilerin tanıtılacak olması olabilir çünkü bahsettiğimiz işlemciler A13 modelinden %72 daha güçlü.

Apple etkinliği duyuruldu

Etkinlik apple.com üzerinde canlı olarak yayınlanacak. Etkinlikten beklentilerimiz bu şekilde. Artık sızıntılardan beslenmeyi bırakacağımız için çok mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. Etkinlik günü yeni seri Apple ürünleri hakkında detaylı bilgi edinmek için takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR