Apple Uzaktan Selfie Çekmenizi Sağlayacak Bir Yazılım İçin Patent Verdi

Apple Uzaktan Selfie

Türkiye ve dünyada pandemi hastalığı durumuna gelen Covid-19 (koronavirüs) nedeniyle sağlığımız için sosyal mesafe ve dezenfekte kurallara uymak zorundayız. Bu süreçte çevremizdeki insanlarla daha az görüşme imkanı buluyoruz ve birbirimize sağlığımız açısından 1 metreden daha yakın duramıyoruz. Bu geçirilen zor dönemde Apple uzaktan selfie çekebilmemiz için gayet başarılı bir adım atacak gibi.

Apple, bu dönemde grup olarak selfie çekimlerini uzaktan bile gerçekleştirebileceğiniz bir yazılım için patent verdi. Arkadaşlarınızdan sosyal olarak uzak durmaya çalışsanız bile sosyal medya için grup özçekimleri çekmenin bir yolu olabilecek. Apple, “sentetik grup özçekimleri” oluşturacak bir yazılım için patent aldı.

Patent uygulamasına göre (ilk olarak Patently Apple tarafından keşfedildi), bir Apple cihazı kullanıcısı (özelliğin iPad’lerde mi, iPhone’larda mı yoksa her ikisinde mi kullanılacağı belli değil) başkalarını bir grup selfie’sinde yer almaya davet edebilir ve uygulama sayesinde grup üyelerini tek bir selfie altında birleştirebileceksiniz. Ayrıca, çektiğiniz selfie’den sonra düzenlemelerde bulunabileceksiniz. Yani, selfie’yi çektikten sonra kendinizi istediğiniz yerde konumlandırabilmek gibi Apple, birçok özelliği bu uygulamada sunacak.

Apple Uzaktan Selfie Patent Başvurusuna Göre Şöyle Görünecek:

Apple Uzaktan Selfie
Apple Uzaktan Selfie

Apple’ın uygulamayı ne zaman piyasaya süreceği ve uygulamanın özellikleri, ne gibi imkan sunacağı henüz belli değil. Apple’ın, şu an bulunduğumuz pandemi döneminde böyle bir uygulamayı piyasaya sürmesi oldukça başarılı bir adım diyebiliriz.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.