Apple Watch Series 6 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

15 Eylül Apple etkinliğinde birçok ürün ile birlikte tanıtılan Apple Watch Series 6’ın fiyatları, Apple’ın resmi web sitesinde listelendi.

15 Eylül‘de gerçekleşen heyecanlı etkinlikte, iki adet yeni Apple Watch ürünü tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi serinin 6. modeli olan Apple Watch Series 6 ve diğeri ise Apple‘ın seriler için özel olarak ürettiği Apple Watch SE modeli. Peki yeni Apple Watch SE ve Apple Watch Series 6 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Yeni SpO2 sensörü

Apple Watch Series 6‘nın en çekici özelliği ise kandaki oksijen seviyesini ölçebilen SpO2 sensörü oldu. Yeni geliştirilen kanda oksijen sensörü, dört adet LED kümesi ve dört fotodiyottan oluşuyor. Tamamen yeniden tasarlanan arka kristale entegre edilen bu yeni sensör, Kanda Oksijen uygulamasıyla birlikte çalışarak kanınızdaki oksijen düzeyini ölçüyor. Tabii ki, daha önce Apple Watch Series 5‘ten aşina olduğumuz EKG özelliği de yine Apple Watch Series 6‘da bulunuyor. Yani yeni Apple Watch Series 6, tam olarak sporculara göre.

Apple Watch Series 6 ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Apple Watch‘ın ne zaman Türkiye’de satışa sunulacağı için net bir bilgi ne yazık ki yok. Apple‘ın, yeni Apple Watch serisi için Ekim ayının sonunu planladığına dair iddialar oldukça gündemde. Herhangi bir gecikme olmadığı müddetçe yeni Apple Watch serisinin en geç Kasım ayının başında Türkiye’de olacağı tahmin ediliyor.

Daha fazla teknoloji haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR