Arris Surfboard Max Pro Yorumlama ve İnceleme

Arris Surfboard Max Pro yorumlamasına ve incelemesine hoş geldiniz. Özellikle büyük evlerde bulunanlar ya da kesintisiz internete ihtiyacı olanlar için Wi-Fi ağlarını stabil kullanabilmek büyük dert. İşte bu gibi durumlarda karşımıza Mech teknolojili Wi-Fi routerleri çıkıyor. İlgili ürün, 130 – 400Mbps’ye kadar sinyal desteği sunabilmekte. Wi-Fi 6 teknolojisini içeren bu cihaz sayesinde, desteklenen sınırlar içerisinde kablosuz sinyal gücünü kolay kolay yitirmeyeceksiniz.

Arris Surfboard Max Pro Yorum inceleme

Arris Surfboard Max Pro Yorumlama ve İnceleme: İyi Yanları

Cihazın en iyi yanı kesinlikle işini çok iyi yapıyor olması. Arris Surfboard Max Pro sayesinde kurulum yaptığınız alanda kesinlikle kablosuz ağ sorunu yaşamayacaksınız. Cihazın ağ aktarımı, download/upload oranları ve ping süreleri oldukça iyi. Ayrıca cihazın arka tarafında dört adet ethernet portu olduğunu ve aletin düzinelerce Wi-Fi bağlantısı desteklediğini de belirtelim. Böylelikle, eğer cihazı ofisiniz için düşünüyorsanız, aletin tek bir ofis katını tamamıyla idare edebileceğine şüpheniz olmasın.

Arris Surfboard Max Pro Yorum inceleme

Arris Surfboard Max Pro Yorumlama ve İnceleme: Kötü Yanları

Arris Surfboard Max Pro’nun en kötü yanı şüphesiz ki fiyatı. Cihaz yurt dışında 650 dolardan satılıyor. Bu bağlamda, aynı işlevi gören daha ucuz alternatifler olduğunu da söylemek mümkün. Bu durumda eğer stabilite konusuna çok önem veriyorsanız bu router iyi bir tercih olabilir, ancak stabiliteden daha çok sadece amacınız için bir alet alıyorsanız alternatiflere yönelebilirsiniz. Üstüne üstlük ilgili cihazın Eero Pro desteklemediğini de hatırlatalım, bu manada 5GHz’lık limitlere ulaşmanız oldukça zor. Ek olarak da routeri kullanabilmek için şart olan mobil uygulamasını da oldukça kısıtlı bulduk. Bize göre, bu fiyat segmentinde ve bu özelliklere sahip olan bir cihazda, daha fazla özellik ve kullanılabilirlik seçeneği bulunabilirdi. Bu noktalarla beraber cihaz eksi puanını bizden alıyor.

Arris Surfboard Max Pro Yorum inceleme

Arris Surfboard Max Pro Yorumlama ve İnceleme: Sonuç

Eğer bulunduğunuz ortama gigabit internet arıyorsanız ve Wi-Fi 6 teknolojisi size çok cazip geliyorsa, cihaz en iyi alternatiflerden birisi. Premium segmentte iyi bir alternatif ve işlevini gayet iyi görüyor. Ancak, cihazdan işlevinin fazlasını görmesini beklemeyin. Bu bağlamda halihazırda gigabit seçeneğiniz varsa, tavsiyemiz alternatif bir router alıp yolunuza devam etmeniz yönünde olacak.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR