Artık Disney Plus Sansürsüz Yayın Yapacak

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek çıplaklık ve küfür içermesine rağmen filmi Disney Plus sansürsüz olarak yayınlıyor. Hugh Jackman ise bu durmundan memnun.

Film, çıplaklık ve küfür içermesine rağmen ilgili serviste yayınlanıyor. Hugh Jackman filmin herhangi bir yayın akışında yayınlanan ilk kısıtlamasız film olduğunu savunuyor. Geçmiş Günler Gelecek FOX’un X-Men serisinin en başarılı filmlerinden biri olarak 2014 yılında piyasaya sürülmüştü. Film seyirciler tarafından .ok iyi karşılandı ve serinin en iyi filmlerinden biri olarak adlandırıldı. Hugh Jackman ise X-Men serisinde yaklaşık on yıl sonra Wolverine rolünü canlandırdı. Jackman, 2017 yılında yayınlanan Logan filmi ile Marvel’da bir daha rol almayacağını da belirtmişti.

Firma filmlere kısıtlama uygulama konusunda tutumunu yumuşatıyor olabilir. X-Men: Geçmiş Günler Gelecek orijinal PG-13 derecesi ile birlikte küfür ve çıplaklık ile birlikte yayınlanıyor. Jackman ise Instagram’da paylaştığı gönderi ile bunun bir ilk olduğunu belirtti.

Disney Plus Sansürsüz Yayınları

“Geçmiş Günler Gelecek Disney+’ta yayınlanan ilk sansürsüz film oldu. Bu benim geleceğimdi ama dürüst olalım… Geçmişime daha çok benziyor.”

Jackman, Disney’in bu kararından heyecanlanmış gibi gözüküyor. Filmin orjinal versiyonundan farklı yayınlanmasının, kendisi hariç filmde rol alan ekip arkadaşlarının da canını sıkacağını düşünüyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor:

“Filmin orijinal versiyondan farklı olarak yayınlanması mantıksız olurdu. Belki çıplaklık ve küfür hikayenin akışı için gerekli olmayabilir ama Disney’in sansür uygulamaması büyük bir gelişme olduğunu gösteriyor. Umarım ilerleyen zamanlarda bu konuda daha fazla yumuşama olur ve bütün şirketler filmlerin olduğu gibi yayınlanmasına izin verir.

disney plus sansürsüz

Disney Plus sansürsüz yayın haberini sizlere sunduk. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR