Artık Youtube Aramaları Google Aramalarını Gösterecek

youtube aramaları google

Reddit’te ortaya atılan iddiaya göre artık Youtube aramaları Google arama sonuçlarını da gösterek kullanıcıları yazılı içeriklere de yönlendirecemiş.

Bütün içeriklerin görsel medyaya dönüşmesinden şikayetçi olan Google, Youtube’ye getireceği yeni özellik sayesinde kullanıcıları yazılı içeriklere de yönlendirmek istiyor. Artık, Youtube’de yaptığınız bir aramanın Google üzerinden çıkan sonuçları da ekranınızda gözükecek.

youtube aramaları google

Youtube Aramaları Google’yi Nasıl Etkileyecek?

Buradaki asıl amaç kullanıcıları kurgulu metinlere yönlendirmek olacak. Yani, yapacağınız aramalara göre karşınıza Google sonuçları çıkacak ya da çıkmayacak. Mesela “Uyuyan Kedi” şeklinde bir arama yaparsanız muhtemelen Youtube size Google arama sonuçlarını göstermeyecektir; ancak “Tenet Fragman İncelemesi” şeklinde bir arama yaparsanız, Youtube sizlere hem konu hakkında yapılmış kurgulu videoları hem de Google arama sonuçları vasıtasıyla konu hakkında yapılan kurgulu metinleri gösterecektir.

google web

Yazılı içeriklerin videolar karşısında yetersiz kalmasını engellemek isteyen Google, böyle bir adım atarak ilk çalışmalara başladı. Bakalım sonuçları ne olacak ve hayatımızı nasıl etkileyecek, gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.