Assassin’s Creed Valhalla ile Özlenen Özellik Dönüyor

Ubisoft‘un amiral oyunlarından olan ve yıllardır herkesin hayranlıkla oynadığı Assassin’s Creed serisinin yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla önümüzdeki ayın onunda piyasaya girmeye hazırlanıyor. Piyasa tarihi yaklaştıkça oyundan haberler sık sık gelmeye başladı. Bunun ile birlikte Assassin’s Creed Valhalla ile özlenen özellik dönüyor.

Assassin's Creed Valhalla ile Özlenen Özellik Dönüyor

İskandinavya‘da olacağımız bu oyunda Eivor adlı bir Viking‘i yöneteceğiz. Gerek Eivor gerekse İskandinavya atmosferi için ince eleyip sık dokuyan Ubisoft, tabii olarak bu atmosfere ve tarihe uygun özelliklerde oyuna getiriyor. Daha önce uzuv kopması ve çift el silah kullanımını duyuran Ubisoft bu sefer ise önceki oyunlarda olan bir özelliği geri getiriyor. Daha önce Origins ile ayrı bir yola ayrılan seri bu sefer eski ve yeni özelliklerini harmanlayarak karşımıza çıkıyor.

Assassin's Creed Valhalla ile Özlenen Özellik Dönüyor

Assassin’s Creed 1’den yani Altair’den beri olan ”sosyal gizlilik” Eivor ile geri dönüyor. Düşmanların bulunduğu bir şehre girerken kalabalık halinde gezen grupların arasına girerek gizlenmiş olduğumuz bu özelliği bu sefer Viking-İngiltere savaşlarında kullanacağız. Hikaye gereği ve tarihsel olarak Vikingleri sevmeyen İngiltere Eivor’u görünce tabii olarak dostane bir karşılama yapmayacaktır.

Assassins Creed Origins ile RPG ögelerin arttığı seri Odysey ile tamamen bir RPG oyununa dönüşmüştü. Yine RPG ögelerin bulunacağı oyunda bu sefer eskilerden de özellikler olacak sosyal gizlilik gibi. Diğer oyunlara nazaran daha canlı bir atmosfer kurmak isteyen Ubisoft tabir gereği resmen İngiltere’nin kıyılarını ve İskandinavya taraflarını oyuna kopyalayıp yapıştırıyor. Canlı ve büyüleyici bir atmosfer bizi bekliyor diyebilirim. Açıklanan devasa sistem gereksinimlerine bakarsak bu durum az çok gözüküyor.

Assassin's Creed Valhalla ile Özlenen Özellik Dönüyor

Assassin’s Creed Valhala 10 Kasım 2020‘de Xbox Series X/S , Playstation 4, PC ve Google Stadia için piyasaya sürülecek ve gerek sosyal gizlilik gerekse açıklanan özellikleri ve devasa atmosferiyle oynanabilir olacak. Heyecanla bekliyoruz, ilginç bir deneyim olacak Viking bir Assassin. Daha fazla bu tarz oyun haberleri için Otağ’ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR