Avatar 2 Yönetmeni 14 Gün Karantinaya Girdi

avatar 2 yönetmeni

Oscar ödüllü ve Avatar 2 yönetmeni James Cameron, son projesi Avatar 2 filminin Aralık 2021 çıkış tarihini geciktirmeyeceğinden emin gibi gözüküyor.

Avatar 2 yönetmeni James Cameron, uzun zamandır beklenen Avatar’ın devam filminin çekimleri için Yeni Zelanda’ya gitti ve yeniden başlayacak gibi görünen filmin çekimleri için 14 günlük bir hükümet denetimli karantinaya girdi.

Avatar filminden bir fotoğraf.

Avatar 2 Yönetmeni Duyurusunu Instagram’dan Yaptı

Avatar yapımcısı Jon Landau, Cameron’un ve kendisinin 13 saatlik bir direkt uçuştan sonra Los Angeles’tan Yeni Zelanda’ya gelen bir fotoğrafını paylaşırken karantinaya girdiğinini de açıkladı.

İki adam başlangıçta ilkbaharda Avatar’ın devam filmi üzerinde çalışan Yeni Zelanda’ya geri dönmeyi planlıyordu, ancak çekimler koronavirüs salgını ortasında (Mart) askıya alındı. Yeni Zelanda’daki yapımlar Mayıs ayında tekrar yükselmeye başladı ve Cameron ve Landau’nun dönüşünün önünü açtı. 14 günlük karantina, Avatar serisinin devam filmlerinde çekimlerin Haziran ayında devam edeceği anlamına geliyor.

Variety göre, Cameron ve Landau hafta sonu 50 yolcu ile birlikte Yeni Zelanda’ya gitti. Yeni Zelanda’ya uçuş gerçekleştiren eden mürettebat, 14 gün boyunca hükümet görevlerine, güvenlik önlemlerine ve karantinaya uymak zorunda kalacak.

Per Variety: “Sınırların resmi olarak hala kapalı olduğu bir zamanda ülkeye girişin izin verilmesi için Cameron, Landau ve yabancı mürettebat elemanlarının ‘önemli ekonomik değer’ olarak kabul edilen yabancılar için bir sınır muafiyeti maddesi kullandığı anlaşılmakta.”

Avatar 2 Yönetmeni 14 Gün Karantinaya Girdi adlı haberin sonuna geldik. Daha fazlası için Otağ‘ı ve ayrıca Film sayfamızı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!