Bazı Vakıflara Mojang Stüdyoları Bağışta Bulundu

mojang stüdyoları bağış

Amerika’daki ırklar dayanışma vakfına Mojang Stüdyoları bağışta bulundu. George Floyd’un ırkçılık yapılarak öldürülmesi sonucunda birçok protestolar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bazı büyük oyun yayıncılarıyla yapımcıları dayanışma mesajları ve para bağışları yaparak bu duruma sessiz kalmadı.

Mojang Stüdyoları, Minecraft yapımcısı ve oyun geliştirici şirketi, bu duruma katkıda bulunmak için 19 Haziran’da 24 saat boyunca tüm Minecraft video oyun karlarını ırksal dayanışma vakıflarına bağışlanacağını söyledi. Yardım yapmayı planladığı vakıflar; Equal Justice Initiative, NAACP (Yasal Savunma ve Eğitim Fonu), Black Lives Matter Foundation şeklinde.

Mojang Stüdyoları Bağış Konusunda Cömert Davranacak

Amerika’da 19 Haziran tarihinde kutlanan Juneteenth etkinliği (Özgürlük bildirgesi imzalandığı gün) ile bu yardımın yapılmasının altında büyük bir mesaj yatıyor. Oyun yapımcıları bu desteğimiz umarım insanları ırksal adalete teşvik eder diye umuyor.

Mojang Stüdyoları bağışını bir günlük karla yapacak. Oyun yapımcılarının yaptığı bir açıklamada Minecraft, Minecraft Marketplace ve Minecraft Dungeons adlı oyunlardan gelen paralarla söz konusu yardım yapılacakmış.

mojang stüdyoları bağış

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerine de göz atın!