BBC First, Türkiye’de yayın hayatına Tivibu’da başlıyor!

BBC First’in, Türk Telekom’un Tivibu platformu üzerinden ilk defa Türkiye’deki yayın hayatına başlayacağı açıklandı. Premium İngiliz drama kanalı BBC First, Les Misérables, Mallorca Files ve Doctor Who’nun özel bölgelerdeki prömiyerleriyle birlikte MotherFatherSon ve Brexit olmak üzere dünya standartlarında bir dizi içerikle Türkiye’deki yayın hayatına başlıyor. 

BBC First neler sunacak?

Türk izleyiciler için 27 Mayıs’ta yayın hayatına başlayacak olan BBC First, tam Türkçe altyazılı olarak sunulacak. Doctor Who, MotherFatherSon, Paradise in Death, Call of Ebe ve daha fazla televizyon şovuna ev sahipliği yapacak.

BBC First

MENA Kıdemli Başkan Yardımcısı Natasha Hussain, “Dünya’nın spot ışığı İngiliz tiyatrosuna ışıl ışıl parlarken, Türkiye’deki platformumuzu gerçekten kaçırılmayacak kanal ile genişletmekten heyecan duyuyorum. BBC, bu türdeki orijinal hikaye anlatımı ve yüksek prodüksiyon değerleri ile güçlü bir üne sahiptir ve Türkiye’deki izleyicilerin BBC First’teki benzersiz hikayelerin ve unutulmaz karakterleri görmeden yaşamalarını bekleyemem.” dedi.

Türk Telekom TV İçerik ve Ürün Direktörü Ziyad Varol, “Dünya çapında yayın ve medya için bir aile adı olan BBC ile yıllardır yaptığımız işbirliğinden çok memnunuz. Beş yıl önce Tivibu, BBC’nin belgesel kanalı BBC Earth’ü Türkiye’de lanse eden ve dünyanın en önemli belgesel yapımcılarından birini Türk izleyicilere tanıtan ilk platformdu. Ve şimdi Tivibu izleyicisine BBC’nin en yeni ve en popüler dizi içeriğini sunmaktan heyecan duyuyoruz. BBC ile listemize yeni ilkler eklemeyi ve Tivibu izleyicilerine Türkiye’de herkesten önce birinci sınıf içerik sunarak daha fazla değer sağlamayı umuyoruz.” dedi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.