Bloodstained Curse of the Moon 2 Duyuruldu

Bloodstained Curse of the Moon 2 Duyuru

Sevilen metroidvania oyununun devamı, Bloodstained Curse of the Moon 2 duyuruldu. Oyunda büyük karakter ve oynanış değişiklikleri olacağa benziyor.

Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Bloodstained: Ritual of the Night o kadar çok destek almıştı ki yapımcı ekstra olarak Bloodstained: Curse of the Moon ismindeki 8 bit prequel’i de geliştirdi. Oyuncular tarafından çok sevilen bu prequel’in dün New Game+ Expo canlı yayınında Bloodstained: Curse of the Moon isminde bir devam oyunu duyuruldu. Yapımcı oyunun önceki oyuna sadık kalarak karanlık 8-bit yapısını koruyacağını da ekledi.

Önceki oyun dört karakter içeriyordu. Bu dört karakterin üçü değiştirilerek yerlerine Dominique, Robert ve Hachi isminde yeni karakterler eklendi.

Bloodstained Curse of the Moon 2 Duyuru

Bloodstained Curse of the Moon 2 Duyuruldu: Oyundaki 3 Karakter Yenilendi

Bloodstained Curse of the Moon 2 duyuruldu. Ana karakter Zangetsu en saldırı hızı en yüksek olan karakter bu da onu güçlü ve oynanışı kolay yapıyor. Dominique kiliseye bağlı bir ruh çağırıcı yani müttefiklerini diriltebilir ya da canlarını doldurabilir. Robert eski bir asker ve yüksek ateş gücüne sahip ancak bir koruması ya da sihirli yetenekleri bulunmuyor.

Hachi ise diğer karakterlerden biraz daha farklı bir karakter. O kötü bir simyacı tarafından sihirli bir güç zırhına sıkıştırılmış. Hareket hızı daha yavaş ve ofansif silahları yok ancak diğerlerinin geçemediği boşluklardan geçebilir ve düşmanlarını gövdesiyle ezebilir.

Tüm bu karakterlerin birbirinden farklı oynanış seçenekleri bulunacak. Bu karakterle ayrıca bölümleri geçmek için farklı seçenekler sunacaklar.

Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil. Oyun PS4, Xbox One, Steam ve Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Bloodstained Curse of the Moon 2 Duyuru

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.