BMW Çin ve Avrupa iX3’ünü Tanıttı

BMW Çin ve Avrupa iX3’ünü tanıttı. 200 km menzile sahip olan yeni elektrikli araç ilgili bölgelere farklı bir tasarımla gidecek.

BMW, yeni elektrikli aracı için yayınladığı görseller ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Şirket, ilk 200 km menzile sahip olacak olan aracın Çin ve Avrupa ülkeleri için tasarlanan versiyonlarını da beraberinde açıkladı. Çin’de üretilecek olan yeni araç, üretildiği bölge ve beraberinde Avrupa’da satışa sunulacak. Fiyatı henüz belirsizliğini koruyan modelin, 68 bin euro yani yaklaşık 77 bin dolara denk geleceği iddia edildi.

BMW Çin ve Avrupa iX3

BMW Çin ve Avrupa iX3’ünün Detayları

Yeni iX3, birçok yönden elektrikli bir güç aktarma sistemine sahip bir Alman otomobil üreticisinin piyasaya süreceği türden özelliklere sahip. Bu, teknolojinin normalleştirilmesine yardımcı olsa da, BMW, pille çalışan aktarma organlarını, içten yanmalı bir motor tarafından çalıştırılmak üzere geliştirmiş durumda.Firma; bataryalar, motorlar ve diğer teknolojiler klasik bir SUV’a göre daha az bir ağırlık sağlayacağını öne sürüyor. 80 Wh’lık bir pil takımına sahip olacak araçta, 210 HP motor gücüne sahip olacak. Şirketin açıkladığı verilere göre araç, 6,8 saniyede 100 km yol katedebilecek. Bu yılın sonunda teslimatları başayacak olan yeni model ilk etapta ABD’de satışa sunulmayacak. İlerleyen dönemlerde ABD pazarına girilip girilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

BMW Çin ve Avrupa iX3

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR