Borderlands 3’ün Yeni Oyun Modu: Silah Yarışı

Geliştirici Gearbox Software, Borderlands 3‘ün yeni DLC’sinin bir parçası olan oyun moduyla ilgili detayları paylaşmasa da modun ismini ve oyuncuların ne bekleyebileceğine dair ufak ipuçları verdi ve daha önce seride gördüğümüz hiçbir şeye benzemiyor. İşte karşınızda Borderlands 3’ün yeni oyun modu: Silah Yarışı

Borderlands 3'ün Yeni Oyun Modu: Silah Yarışı

Yeni oyun modunun adı Silah Yarışı (İngilizce: Arms Race) ve Gearbox’a göre asıl noktası, “her silahı çok ilginç bir biçimde önemli kılmak”. Modun detayları henüz gizemini korusa da, Borderlands 3‘ün ilk yılı hakkında yapılan bir ropörtajda Gearbox, Silah Yarışı modunun işleri yapım adına değiştireceğini söyledi.

Bölüm tasarımcısı Graeme Timmins, “Silah Yarışı moduyla amacımız, milyonlarca silah bulunan oyunumuzun silah tarafını güçlendirmek”, dedi ve ekledi, “Yeni mod hakkında saatlerce konuşabilirim. Bu konuda oldukça heyecanlıyım, ama beklemek zorundayım. Modun kendi çevresi olduğunu söyleyip orada bırakalım.”

Bu dediklerini gerçekleştirmek kulağa oldukça zor geliyor, özellikle Timmins’in söylediklerinin abartı olmadığını düşününce, çünkü Borderlands serisi gerçekten de inanılmaz sayıda silah seçeneğine sahip.

Şirketin CEO’su Randy Pitchford, Timmins’in dediklerini onayladı ve yeni modun ‘adeta yeni bir oyun’ gibi hissettirdiğini belirtti.

Silah Yarışı modu ile alakalı bütün detayların bu ay içerisinde yayınlanması bekleniyor. Bu sırada Gearbox, en azından bu yeni modun bir Battle Royale modu olmadığını onayladı. Onun yerine daha önce görmediğimiz türde bir iş olacak.

Pitchford, yeni modun herkese hitap etmeyebileceğini fakat başka oyunlar oynayan insanların dikkatini Borderlands 3‘e çekebileceğini de söyledi. Yapımın mevcut içeriğini tüketmiş oyuncuları da tekrardan döndürebileceğini belirtti.

Pitchford, “Sadece hikaye için burada olan oyuncuları kaybedebiliriz, ama RPG loot olayını ve sahip olunan eşya üzerinden dönen savaş tecrübesini seven insanları ve bambaşka oyunlar oynayan insanları kazanabiliriz. İçimden bir ses Call of Duty oyuncularına ‘Bir dakika, bu da ne?’ dedirtebiliriz diyor. Hatta bazı Battle Royale oyuncuları bile ‘Kulağa ilginç geliyor. Bir denemek isterim’ diyebilir.”, diyerek yeni oyun modunun Borderlands 3’e kazandırabileceği oyuncu kitlesinden de söz etti.

Borderlands 3'ün Yeni Oyun Modu: Silah Yarışı

Daha fazla oyun haberi için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR