Breaking Bad Neden İzlenmeli? 8 Muazzam Sebep!

Arkadaşlarınızdan çokça duyduğunuz, ama neden bu kadar iyi olduğu anlatılamayan dizinin yani kısaca Breaking Bad neden izlenmeli? sorusuna cevap niteliğini taşıyan yazımıza hoş geldiniz.

Bu dünyada iki tür insan vardır; Breaking Bad’i sevenler ve henüz görmeyenler. Bu günlerde televizyondaki en büyük dizinin ne olduğuna dair hiçbir şüphem yok. Prison Break‘inizi, The Walking Dead‘inizi ya da Game of Thrones‘larınızı bir kenara koyun. Hiçbir şey Breaking Bad gibi bir yapıma yaklaşmaz. Neden mi? Hemen başlayalım.

Breaking Bad Neden İzlenmeli

Hikayesi şu şekilde özetlenebilir: New Mexico‘nın Albuquerque şehrinde bir kimya öğretmeni, yaşamak için altı ayı olduğunu öğrenir ve eve gittiğinde ailesine ekonomik açıdan yardım etmesi gerektiğini zorunda hisseder. Ailesi için en iyi yaptığı iş olan kimyacılığını kullanır ve kristal metamfetamin satmaya karar verir. Kulağa çok basit geliyor ve sıra dışı bir televizyon dizisi gibi duruyor değil mi? Çünkü biraz sonra anlatacaklarımızı daha duymadınız! İşte Breaking Bad Neden İzlenmeli? sorusuna cevap bulacağınız 8 muazzam sebep…

Breaking Bad Neden İzlenmeli? 8 Sebep:

Bryan Cranston

Breaking Bad, tek bir adam -Walter White- üzerinden devam ediyor. Bryan Cranston, 2000 yılının durum komedi dizisi Malcolm in the Middle‘da Hal olarak tanındı. Her türlü komik sıkıntıya girmeyi başaran sevimli ama beceriksiz bir aptalı canlandırıyordu. Burada ise tamamen daha dramatik bir rol üstleniyor ve bu süreçte oyunculuk yeteneğini ciddi şekilde geliştiriyor. Benim de şu anda yaptığım gibi eleştirmenlerden övgü üstüne övgü almış ve Walter White‘ı canlandırdığı için ise birkaç ödül kazanmıştı. Her birini hak ettiği gerçeğini belirtmeden geçmeyelim. Sempatik bir kimya öğretmeninden, belalı bir insan yolculuğuna hayran kalacaksınız. Bu adam İ-NA-NIL-MAZ!

Breaking Bad Neden İzlenmeli
Breaking Bad Neden İzlenmeli?

Aaron Paul ve Destekleyici Oyuncu Kadrosu

Bryan Cranston, eski öğrencisi ve şu anki suç ortağı Jesse Pinkman’ı oynayan kişi Aaron Paul‘dan başka birisi değil. ‘Aaron Paul’a ayrı bir parantez: Kendisi şahsımın en büyük hayran olduğu oyuncusudur. Oyunculuk eğitimi almamasına rağmen, anı hissettiren ustalığı ile dizinin bu kadar iyi olmasının en başlıca sebeplerinden birisidir.Aaron Paul‘un olmazsa olmaz oyunculuğu muhteşem bir oyuncu kadrosuyla ustaca destekleniyor. Walt’ın uzun süredir acı çeken karısı Skyler (Anna Gunn) ve oğlu Walter Jr (RJ Mitte) de gerçekten mükemmel. Sonra Hank (Dean Norris); Walter‘ın kayınbiraderi ve uyuşturucu bölümünde bir DEA ajanı. İşi, Albuquerque‘de mallarını satan uyuşturucu satıcılarını yakalamak, Walt daha dikkatli olsa iyi olur…

Jesse Pinkman

Senarist

Breaking Bad‘in bu kadar beklenildiğinden iyi olmasının başlıca nedenlerinden biri de harika yazılardan oluşturulması. Karakterler o kadar iyi gelişmiştir ki, onları gerçekten tanıyormuş gibi hissedersiniz. Sonra senaryonun gerilimi var… Kalbiniz bir yerlere çarpacak veya uçurumun en dibindeymişsiniz misali çarpacak hikayesini izledikçe hayrete düşeceksiniz. Her dizinin nihai amacı olan bir sonraki bölümü izlemek için sizi çaresiz bırakacak.

Breaking Bad Neden İzlenmeli
Breaking Bad Neden İzlenmeli?

Kötü Adam Rolü

Burada çok fazla şey vermek istemiyorum ama Breaking Bad, televizyondaki en iyi kötü adamlardan bazılarına sahip. Meksikalı Tuco‘dan havalı ve zeki Gus Fring‘e kadar… Bu kötü adamlar sizi kemiklerinize kadar ürpertecek. Hitman misali karakter Mike ise büyük bir hayrana sahip, küçük torunu için yumuşak bir noktaya sahip buz gibi soğuk bir katil. Ve tabii ki Walter‘ın kendisi de var-iyi mi kötü mü? Karar vermek için önce izlemeniz gerekecek…

Breaking Bad Neden İzlenmeli

Yavaş Başlangıç

Televizyon dünyasında dedikleri gibi; soğuk ve yavaş bir açılış, genellikle doğrudan hikayeye atlayan bir şovun parçasıdır. Breaking Bad yazarları bu konuda gerçekten yaratıcı hale gelmiş. Dizi bazen çok heyecanlı bir hale, bazen ise bir Nuri Bilge Ceylan filmine dönüşüyor. Bu sakinlik kesinlikle sıkıcı değil -izlemesini bilene- keza daha da izlemesi daha zevkli bir biçimde. Doğallık katılmış sahneler ile diziye daha da fazla yakınlaşıyorsunuz. SAKIN UYUMAYIN!

Breaking Bad

Mizah

Breaking Bad sadece drama ve gerginlik değil, yükü hafifletmek için çok komik anlar da var. Hank çok fazla espiri yapar, özellikle de narkotik arkadaşlarıyla takılırken. Ancak, Walt‘ın tehlikeli avukatı Saul, dizinin gerçek komedyeni olandır. Tek gömleklerinden bazıları sizi çatlatacak ve karakter o kadar popüler ki, “Better Call Saul” adlı kendi spin-off dizisini bile almıştır. Diziyi bitirince mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

Breaking Bad Saul
Breaking Bad Neden İzlenmeli?

Yeah, Science!

Breaking Bad‘in eğitici olduğunu da söyleyebilirsiniz… Walt, kimyada bir dahidir ve bazen kendini Jesse‘nin yapışkan durumlardan kurtarmak için bilgisini kullanır. Jesse, dizide daha sonra bir soruna bilimsel bir çözüm bulur ve öğrenci bir usta olur. MacGyver‘ı hatırlayacak kadar yaşlıysanız, özellikle bu anlardan keyif alacaksınız. Ayrıca kristal metamfetamin pişirmeyi de öğrenebilirsiniz, ancak bunu bir kariyer seçimi olarak yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Breaking Bad bilim
Breaking Bad Neden İzlenmeli?

Yönetmenlik

Breaking Bad, zamanının en iyi görünümlü dizilerden biridir ve bu harika bir yöne doğru gider. New Mexico çölünü hiç bu kadar güzel görünmemiştir. Detaylara dikkat etmek şaşırtıcıdır ve en küçük, görünüşte önemsiz bir an daha sonra birkaç bölüm ortaya çıkabilir.

Breaking Bad

Dizi Otağ sayfamızda bolca yer verdiğimiz. Çok büyük hayranlıklar beslediğimiz dizi hakkında ‘Breaking Bad neden izlenmeli?’ sorusuna cevap niteliğinde bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Breaking Bad neden izlenmeli? diye bir soru mu soruldu, hemen bu yazıyı o arkadaşınıza gönderin ve bu muazzam başyapıtı daha çok kişiye ulaştırın. Bugünlük bizden bu kadar. Bizi Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerinden takip edebilirsiniz. Esen kalın.

Heisenberg Ne Demek? İsim Nereden Geliyor?

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR