Broadcom iPhone 12 Çıkış Tarihi Ertelenebilir Dedi

broadcom iphone 12 çıkış tarihi

Apple’nin yıllardan beri sadık tedarikçisi Broadcom iPhone 12 çıkış tarihi ertelenebilir dedi. Sebebi, ABD’de yaşanan protestolar ve elbette ki korona virüsü.

Korona virüsünden dolayı tedarikçiler ve üretici firmalar büyük çaplı zorluklar yaşadı. Ülkeler arası temasın ve gümrük işlemlerinin uzun süre kesilmesi, ek olarak da fabrikalarda başlayan virüs korkusu nedeniyle işlerin durması bu duruma büyük etken oldu. Üstüne üstlük, bir tek korona yetmezmiş gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan George Floyd olayı sonrası başlayan protestolar da firmaları planlarını kaydırmaya itti. Hem korona virüsü hem de protestolardan dolayı takvim değişikliğine giden firmalar şüphesiz maddi ve manevi açıdan büyük zararlar aldılar. Son gelen haberlere göreyse Apple, bahsi geçen iki durumun yansıması olarak, popüler telefon serisinin çıkışını erteleyebilir.

broadcom iphone 12 çıkış tarihi

Broadcom iPhone 12 Çıkış Tarihi Ertelenecek Dedi

Broadcom iPhone 12 çıkış tarihi ertelenebilir dedi. İlgili marka, her türlü elektronik cihaza kablosuz ağ hizmetleri sunan ve parça tedariğini gerçekleştiren büyük bir kuruluş. Kablosuz ağ hizmeti üzerine yoğunlaşan markanın CEO’su Hock Tan, hem korona virüsü hem de protestolardan dolayı, Apple’nin popüler telefon serisinin çıkışı ertelenebilir dedi. Aynı şekilde geçtiğimiz günlerde Bloomberg de konuyla alakalı bir haber paylaşmış ve yeni telefonların piyasaya daha geç sürüleceklerini iddia etmişti.

İddialar gerçekten çok kuvvetli. Neredeyse ilk iPhone’dan beri çıkış tarihi değiştirmeyen firmanın böyle bir karara gidebilecek olması firma adına oldukça hüzünlü duruyor. Eğer Apple yeni telefonlarıyla alakalı bir çıkış tarihi değişikliğine giderse sizleri bilgilendireceğiz.

broadcom iphone 12 çıkış tarihi

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!