Brooklyn 99 Yazarları Senaryo Üzerinde Tartışıyor

Brooklyn 99 yazarları senaryo üzerinde tartışmaya başladı. Brooklyn 99 oyuncusu Andy Samberg yazar ve oyuncu ekibinin “polis komedisinin en iyi şekilde nasıl yapılacağını” tartıştıklarını paylaştı.

Brooklyn 99 Yazarları

Uzun süredir devam eden ve Brooklyn bölgesindeki karakolda çalışan bir grup dedektifin sevimli arkadaşlığını anlatan sitcom dizisi Brooklyn 99’ın yeni sezonu önümüzdeki sonbaharda yayınlanacak.

Andy Samberg, oyuncu ve yapımcısı olduğu dizi Brooklyn Nine Nine’ın senaryosu hakkında Black Lives Matter protestolarından doğan değişimlerle beraber senaryoyu şekillendirmek için oyuncu ve yazarların birlikte çalıştığını söyledi. Irkçılığa ve polis şiddetine önceki sezonlarda dikkat çeken dizi için daha derine ineceklerini duyurdu.

Brooklyn 99 Ekibi Protestolara Nasıl Karşılık Verdi?

Protestolar başladıktan sonra, dizinin yardımcı yapımcısı Dan Goor ve oyuncu ekibi National Bail Fund Network (Ulusal Kefalet Fonu) adlı kuruma $100.000 bağış yaptıklarını duyurdular. Ayrıca ülkelerinde yaşanan protestolara da destek verdiklerini de belirttiler.

Brooklyn 99 Yazarları
Brooklyn 99 Yazarları

Birkaç hafta sonra, dizide Çavuş Terry Jeffords karakterini canlandıran Terry Crews, dizinin önceden yazılmış ilk dört bölümünün polisle ilgili olan problemlere hitap edeceğini belirtti.

Samberg Röportajında Neler Söyledi?

Andy Samberg (Dedektif Peralta) People ile yaptığı bir röportajda:

Yazarlar gerçekten nasıl bir senaryo üzerinden gitmemiz gerektiğini yeniden düşünüyor, ayrıca biz de oyuncu ekibi olarak nasıl daha etkili olabileceğimize kafa yoruyoruz. Şu an polislerle ilgili nasıl bir komedi dizisi çıkarabileceğimiz hakkında tartışıyoruz. Bunun yolunu bulduğumuz zaman hepimiz ahlaki yönden rahatlayacağız.

Brooklyn 99 Yazarları

Brooklyn 99 Yazarları Ne Düşünüyor?

Bu durumun 8.sezonu ve yayınlanma tarihini nasıl etkileyeceğini bilmiyoruz fakat; aktörler bu konuda kendilerine güveniyorlar.

Samberg sözlerine “Diğer tüm diziler gerçekten bizim gibi polis şiddetinin bitmesi için nasıl dikkat çekeceklerine dair çalışmalar yapıyorlar ve bu gerçekten çok iyi çünkü çoğu drama dizisinin polisle ilgili dikkat çekebileceği kısımlar var.” diyerek devam etti.

Dizinin geçmiş bölümlerinden birinde Çavuş Terry Jeffords siyahi olduğu için tutuklanmıştı (4.sezon bölüm adı mo mo).Ancak, dizinin geçmişteki önemli meseleleri ele almadaki sağlam çalışmasına rağmen, şu anki anı ele almak şüphesiz daha büyük bir sorundur. Yayınlanma tarihi yaklaştıkça dizinin detayları netleşecek ama şu an için protestolar etkisi tüm sezonda gösterecekmiş gibi duruyor.

Brooklyn 99 Yazarları

Brooklyn 99 Yazarları Senaryo Üzerinde Tartışıyor adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR