Call Of Duty: Modern Warfare depolaması büyümeye devam ediyor

Tarihin en çok satan ve en çok kopyalanan ve hatta birçok sızıntıya neden olan oyun tarihinin en iyi serilerinden biri olan Call Of Duty: Modern Warfare, herkes 4. oyunu heyecanla beklerken geçtiğimiz sene sürpriz bir şekilde reboot yani evreni yeniden kurdu. Bununla birlikte Call Of Duty: Modern Warfare depolaması hızla büyüdü.

Call Of Duty: Modern Warfare depolaması

Activision diğer oyuna göre baya bir büyük evren yarattı. İlk çıktığı gün olan 23 Ağustos 2019’da 175 GB olarak duyurulan oyun, o zamanlarda da birçok bilgisayarın depolamasını alt üst etmişti. Oyunların gittikçe artan boyutları oyuncular için son zamanlarda büyük sıkıntı oluyor ve bilgisayara sığmayacak boyutlara geliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni güncelleme alan Call Of Duty: Modern Warfare artık 256 GB SSD’ye saip bilgisayarlara sığmıyor.

Warzone ve Special Ops için belli aralıklarla güncelleme alan efsane oyun bugünden itibaren 256 GB depolama alanı olan oyuncular için son güncellemeyi aldı.

Call Of Duty: Modern Warfare depolaması

Konsoldaki oyuncular gelen güncellemeleri düzenleyebilir, gelen eklentileri kaldırabilirken ne yazık ki Steam’den Battle.net’e geçen bilgisayar oyuncularının ise böyle bir şansı yok. Gün geçtikçe artan grafiklerden dolayı yükselen depolama alanları ileriki yıllarda daha da artacak gibi gözüküyor .

Call Of Duty: Modern Warfare depolaması

Örneğin normalde 6-7 GB boyutlarında olan bir oyun remastered yaparak yenilenen grafikleriyle 60-65 GB civarını buluyor. Modern Warfare’de durumlar böyle iken yeni oyun için birçok spekülasyon ortaya atılıyor. Mesela 1TB, tabi bunlar abartı ancak 80 GB olarak duyurulan sistem gereksinimi de bana pek inandırıcı gelmedi.

Call Of Duty: Modern Warfare depolaması

İleriki günlerde belki de 1 TB oyun göreceğiz umarım o güne kadar depolama alanlarımız büyürken Modern Warfare’de büyümez. Yoksa Captain Price bizi üzer gibi gözüküyor, bekleyip göreceğiz ne yazık ki.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR