CD Projekt Red Avrupa’nın En Değerli Oyun Stüdyosu Oldu

cd projekt red avrupa

The Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 ile büyük ses getiren CD Projekt Red Avrupa’nın en değerli oyun stüdyosu olmayı, Ubisoft’u geçerek, başardı. The Witcher serisi ile ününe ün katan Polonyalı şirket, Ubisoft’un aksine, daha az oyun çıkartarak emin adımlarla sektörde ilerleyişini sürdürüyor. Neredeyse her oyunu çok beğenilen şirketin Polonya gibi küçük bir ülkeden Avrupa’nın oyun konusunda birinci markası olması gerçekten büyük bir başarı hikayesi. Dijital oyun mağazası GOG’un da sahibi olan CD Projekt Red Avrupa’daki piyasa değerini an itibariyle 8 milyar euro’nun üzerine çıkarttı. Hemen arkalarındaysa kendilerini 7.90 küsür milyon euro ile Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft takip ediyor. Ayrıca CD Projekt Red’in en değerli Polonya şirketi olduğunu da hatırlatalım.

cd projekt red avrupa

CD Projekt Red Avrupa’nın En İyisi

Şirket en büyük rakibi Ubisoft’un; Assassin’s Creed, Far Cry, Watch Dogs ve Rainbow Six gibi büyük markalarına sadece The Witcher serisi ile kafa tuttu. CD Projekt Red’in Avrupa yükselişi şüphesiz ki çıkardıkları oyunların kalitesiyle de doğru orantılı. Bize göre, sürekli oyun çıkartmak yerine daha az sıklıkla çıkan büyük ve güzel oyunların verimliliği oyuncular açısından daha fazla oluyor. Öyle ki The Witcher 3’ün üzerinden yıllar geçse bile hala oynanıyor olması bunun en büyük kanıtı.

cd projekt red avrupa

CD Projekt Red’in yeni yapımı Cyberpunk 2077 yakında piyasaya çıkacak. Oyuncular Cyberpunk 2077’nin de en az The Witcher 3 kadar sektöre damga vurmasını bekliyor. Cyberpunk 2077’nin beklentileri aşan ve sektörü ileriye taşıyan bir oyun olması halinde CD Projekt Red’in hem maddi hem de manevi değeri daha da fazla artacaktır. Bu yolda bütün geliştiricilere başarılar diliyor, bizleri çıkardıkları oyunlarla büyülemelerini istiyoruz.

cd projekt red avrupa

Daha fazla haber için Otağ’ı ve Oyun Otağ’nın Twitter ile İnstagram hesaplarını takip etmeyi unutmayın!