Christopher Nolan Sandalyelere Neden İzin Vermiyor?

Christopher Nolan Sandalye

Christopher Nolan sandalye kullanımına kendi setlerinde izin vermiyor. Ödüllü aktris Anne Hathaway, ünlü yönetmenin bu fobisini açıkladı.

Ünlü yönetmenin Tenet dahil hiçbir setinde neden sandalyelere izin vermediği aslında düşünülenden daha basit bir sebebe dayanıyor. Aslında Oscar ödüllü yönetmen ile çalışan her oyuncu onun işini yaparken çok odaklı olduğunu ve ödün vermediğinden bahsediyor.

Yönetmenin hayranları Tenet için bu sefer ne kadar ileri gideceğini merak ediyor. Şu ana kadar bildiğimiz şeylerden biri de büyük bir aksiyon sahnesi için gerçek bir uçak kazası yapıldığıydı. Her zaman olduğu gibi yönetmenin film yayınladığı gün herkesi büyülemesi bekleniyor.

Böyle küçük detaylar aslında yönetmenin hayranları için; ortaya çıkan muhteşem filmlerin çıkış süreci ve yönetmen ile çalışmanın nasıl olduğu hakkında ipuçları veriyor.

Christopher Nolan Sandalye

Christopher Nolan Sandalye Fobisiyle Ünlendi

Variety’nin Anne Hathaway ve Hugh Jackman ile yaptığı röportajda; Hathaway yönetmenin setlerinin hiçbirinde telefon kullanımına izin verilmediğini açıkladı. Ayrıca bu durumun diğer benzer yönetmenler için de geçerli olduğunu söyledi. Oturacak bir şeylerin olmasının nedeni ise; Nolan’a göre sette oturacak herhangi bir şey olursa insanların oturacağı ve çalışmayacağını düşündüğünü de açıkladı. “Onunla iki kere çalıştım ve gerçekten harika filmlere sahip biri. Sandalyelerle ilgili gerçekten bir şeyi var.”

Christopher Nolan Sandalye

Christopher Nolan sandalye fobisinde aslına bakılırsa hiç de haksız sayılmaz çünkü film setleri genel olarak aksıyor fakat bu hiçbir Nolan filminde olmadı hatta Nolan’ın filmleri genel olarak beklenen tarihten daha önce bitiriliyor. Sette hiç sandalyenin olmaması her ne kadar zorlayıcı olsa da gerçekten etkili oluyor. Hathaway’e göre; “Filmlerin tarihinden önce ve belirnenen bütçenin altında yapılması her stüdyo için büyük rahatlık sağlıyor.”

Bu derecede büyük başarılar için rahatlığı ortadan kaldırmak bir nevi başarının basamaklarından biri. Ayrıca bu kural yapım sürecinde de yüksek zaman kazandırıyor.

Tenet’in hala nasıl olacağını bilmiyoruz; fakat fragman sayesinde bildiğimiz şu ki Tenet gerçekten bir başyapıt olacakmış gibi duruyor. Sandalyenin yasak olması ve Nolan’ın diğer kuralları ve her şeyin birleşimi bize bu sefer çok büyük bir şey sunacakmış gibi duruyor.

Christopher Nolan sandalyelere neden izin vermiyor, sizlere anlatıtk. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!