Çin’de Sinemalar Açılmaya Hazırlanıyor

çin sinemalar açıl

Çin‘in ulusal film idaresi, sinemalar açılsın diye gerekli hazırlık çalışmalarını yaptıklarını söyledi, yerel raporlar cuma gününü işaret ediyor.

Çıkış tarihlerinin sinemaların kendilerinin de yerel koronavirüs koşullarına uygun olarak bir kerede mi yoksa daha parça parça bir şekilde mi yeniden açılacağını netleştirmeden önce ülke çapında koordine edilmesi gerektiği belirtildi. Hollywood’un incisi “Interstellar” muhtemelen açılış günlerinin ilk günlerinde sinemalarda hit olacak. Büyük Güney Kore sinema zinciri CJ CGV’nin bir yan kuruluşu tarafından geliştirilen 4D artırılmış gerçeklik filmi formatı olan 4DX’ in arkasındaki firma olan CJ 4DPlex Beijing’in resmi Weibo hesabı, cuma günü “Interstellar”ın 4DX versiyonunun yeniden tüm büyük sinemalarda görüntüleneceğini işaret etti.

çin sinema açıl

Çin’de Sinemalar Açılmaya Başlayacak

Çin sinemalarının Ocak ayı sonlarında koronavirüs nedeniyle kapatılması emredildi. Analistler, 2.000’den fazla sinemanın yalnızca ilk iki aylık süreçte kalıcı olarak kapandığını açıklamıştı. Çin’in üst düzey idari organı olan Danıştay 8 Mayıs’ta sinema ve tiyatro gibi kapalı mekanların uygun halk sağlığı önlemleriyle yeniden açılabileceğini söyledi. Çin’in 28 Mayıs’ta yapılan önemli iki oturum siyasi toplantısından sonra bir noktada sinemaların yeniden açılması bekleniyordu, ancak böyle bir şey yapmadılar. Daha yerel düzeydeki yetkililerden resmi bir yeşil ışık ve ayrıca gösterilecek gerçek filmlerin haberini bekliyorlar, şimdi yılın başlarındaki DCP anahtarları geçersiz hale geldi. Yorumlar birkaç güne Çin’de sinemalar açılacak yönünde.

çin sinemalar açıl

Konu hakkında gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takipte kalın.