Covid-19 Sebebiyle BlizzCon 2020 İptal Edildi

blizzcon 2020 iptal

Korona virüsü nedeniyle BlizzCon 2020 iptal edildi. BlizzCon iptalini yayınladıkları blog yazısıyla duyuran Blizzard, üzgün olduklarını dile getirdi.

Korona virüsü nedeniyle dünyaca ünlü etkinliklerin iptalini duymaya devam ediyoruz. İptal edilen etkinlikler listesine artık BlizzCon’da katıldı. Blizzard’ın kendi blog sayfaları üzerinden duyurduğuna göre BlizzCon iptal edildi. Pandeminin ortaya çıkartabileceği etkilerden çekindiğini açıklayan Blizzard, bütün şartları değerlendirdiklerinde böyle bir kararı uygun gördüklerini söyledi.

blizzcon 2020 iptal

BlizzCon 2020 İptal Açıklaması

Bu konu hakkında çok düşündük, ancak istediğimiz güvenlik şartlarının hala oluşmadığına karar verdik. Bu sebepten dolayı, BlizzCon’u bu sene iptal ediyoruz. İnanın biz de bu karar için çok üzgünüz, sizlerle aynı hayal kırıklıklarını yaşıyoruz. Ancak üzülmeyin, yine görüşeceğiz. BlizzCon ruhunu sizlerle online ortamda paylaşmanın yollarını arıyoruz. BlizzCon aynı zamanda Blizzard yapımları için bizim e-spor sahnemiz, yüksek rekabeti korumak adına yapılması gereken her şeyi yapacağız.

Activision Blizzard

Konu hakkında yapılan açıklamanın sonlarına doğruysa müjdeli haberi veren Blizzard, etkinliği dijital olarak gerçekleştirme planlarından da bahsetti. Bu bağlamda, hemen hemen diğer tüm iptal edilen etkinlikler gibi, BlizzCon’u da dijital olarak görebileceğiz.

blizzcon iptal

Daha fazla haber için Otağ‘ı takipte kalın!