Cyberpunk 2020 Uyarı Niteliğinde Bir Oyundu

cyberpunk 2020 uyarı

Cyberpunk 2020 uyarı niteliğindeydi. R. Talsorian Games’in kurucusu Mike Pondsmith geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, oyunu aynen böyle niteledi.

Mike Pondsmith bildiğiniz gibi bir siyahi ve geçen yıl kendisi Origin şeref salonunda bulunan tek siyahi olarak hatırlanıyor. Buradaki mesaj ise siyahi insanlara yapılan ayrımcılığın halen etkisini sürdürüğünü ve onlara tanınan imkanların daha zorlayıcı olduğunu belirtmek. Mike Pondsmith’in “Cyberpunk bir arzuydu, bir uyarıydı” diyerek yayınladığı açıklamada ten renginin başarıya engel olmadığını ve herkesin eşit olması gerektiğini vurgulamaya çalışıyor.

cyberpunk 2020 uyarı

Cyberpunk 2020 Uyarıydı

R. Talsorian Games her ayın ilk cuma günü oyunlarıyla ilgili haberler yayınlıyordu ancak bu cuma oyunlarıyla ilgili haber yayınlamak yerine ABD’deki durum hakkında haber yayınladılar.

R. Talsorian Games’in yaptığı resmi açıklama:

Cildinin rengi, cinsiyet kimliği, cinsel tercihler, etnik kökenler, fiziksel ve zihinsel farklılıklar, yaşlar veya dinler ne olursa olsun; taciz, dayak veya öldürülme endişesi olmadan yaşama hakkına herkes sahiptir. Başkaları tarafından, özellikle de gücü ve yetkisi olan başkaları tarafından, özgürlükleri elinden alınmamalıdır.

R. Talsorian Games
cyberpunk 2020 uyarı

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerine de göz atın!