Daredevil Spider-Man Konusunda Çarpıcı Yorumlar

Daredevil Spider-Man çizgi romanlarda çok iyi bir ilişkiye sahiptir ve zamanla Matt Murdock, Örümcek Adam’ın ağ atıcılarına ve kendisine çok fazla saygı duymaya başlamıştır.

Stan Lee ve Bill Everett tarafından yaratılan Matt, ilk kez Matt çizgi romanının birinci sayısında ortaya çıktı. Matt yıllar boyunca birçok Marvel kahramanıyla birlikte çalıştı. Ancak hepsinden önce Matt, Örümcek Adam ile tanıştı ve giderek birbirlerinin en iyi arkadaşı olmaya başladılar. Birçok kez birlikte savaştılar ve ortak villianlara sahip oldular. Hatta, Matt’in Marvel Sinematik Evreni’ndeki Örümcek Adam filmlerinin 3.sünde olacağına dair söylentileri bile var. Bu arada, Örümcek Adam’ın Daredevil’in gerçek kimliğini öğrenmesi uzun sürmemiştir.

Daredevil Spider-Man

Daredevil Spider-Man İlişkisi

Chip Zdarsky, Marco Checchetto, Sunny Gho ve Clayton Cowles tarafından yazılan Daredevil #5’te, Matt daha önceki serilerde birisini öldürdüğü gerçeğiyle mücadele ediyor. Defenders ekibi moral ve destek olmak için yanına geldiğinde Matt, suçu yüzünden onu polise götüreceklerinden şüphelenir. Bunun yerine, ona hatalarının olduğunu ve kasten değil, yanlışlıkla birisini öldürdüğünü söylerler. Daredevil yasaları üzerinde olmaması gerektiğini söylerek gözden kaybolur. Evine geldiğinde ise yalnız olmadığını fark eder.

Daredevil Spider-Man

Matt insanüstü hisleriyle evinde yalnız olmadığını fark eder ama evindeki kişiyi duymak imkânsız gelir. Güçlü bir kalp atışı olduğunu ve kişinin kaslarının inanılmaz güçlü olduğunu kendine not eder. Örümcek Adam’ın evinde olduğunu, “saf güç olarak” tanımlayarak anlar. Örümcek Adam, Matt ile empati yapmaya çalışır ve Matt olarak maske takmaktan biraz uzaklaşmasını söyler. Şaşırtıcı bir şekilde, Matt tavsiyesine kulak verir ve maskesini arkadaşına doğru atarak ona artık bunu yapamayacağını söyler.

Daredevil Spider-Man Saygısı

Matt’in Defenders ekibini kenara atıp, Spider-Man’in tavsiyesine kulak vermesi açık bir saygı göstergesidir. Bununla birlikte, Spider-Man’ii bulmak için hislerini kullandığında onu “saf güç” oalrak tanımlaması da onu kahramanların en başında tuttuğuna işarettir. Matt en kötü zamanındayken bile Spider-Man’i oradaki en iyi süper kahraman olarak tanımlıyor ve ona saygısını gösteriyor.

Daredevil Spider-Man

Daredevil Spider-Man ilişkisine sizler için değindik. Daha fazla buna benzer haberler için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR