Dark 3.Sezon Wöller Gözüne Ne Oldu?

Dark 3.Sezon Wöller Gözüne sizce ne oldu? Yazımızda konuyu en ince ayrıntılarına kadar sizlere aktarmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

Popüler Netflix-Alman bilim-kurgu dizisinin sabırsızlıkla beklenen final sezonu 27 Haziran’da yayınlandı. Bu yazımızda dizide yer alan polis memurunun yüzüne gerçekten ne olduğunu açıklayacağım ve tabii ki spoiler olduğunu da belirteyim.

Alman bilim kurgu dizisi Dark’ın 3. sezonu kısa bir süre önce Netflix’te yayınlandı ve son düğüm başlamış oldu. Aklımızdaki çoğu sorunun cevabının verildiği bölümde, polis memuru Torben Wöller ve birçok soru yine cevapsız kaldı. Dark’ın final sahnesinde tam açıklamak üzereyken elektrik kesintisi oldu ve yine açıklayamadı.

Dark 3.Sezon Wöller Gözü
Dark Season 1

Kendisinin yan bir karakter olmasına rağmen, izleyiciler dedektifin gözüne ne olduğunu bilmek istiyor. Wöller Dark’ın 2. yarısında kötü bir kazadan sonra gözü sargılı bir şekilde diziye devam etmişti. Dizideki sahnelerini genelde patronu Charlotte Dopler’i rahatsız ederek harcayan kişi, 2. sezonda, ilk sezona göre daha fazla süre ve diyalog almayı da başarmıştı.

2. sezonda geçen bir soruşturma sırasında Clausen, memura gözünü sordu ve nihayet bu sorunun cevaplanacağı için mutlu olan biz izleyiciler yine cevabı alamadık. Yani bu soru her sorulduğunda bir olay çıktığından hiçbir zaman gerçeği öğrenememiştik.

Dark 3.Sezon Wöller Gözü

Dark 3.Sezon Wöller Gözü hakkında dizinin yaratıcıları bir röportajda, kendilerinin, Wöller’in gözüne ne olduğunu tam olarak bildiklerini ancak izleyicilerin gerçeği asla öğrenemeyeceğini ima etmişlerdi. Indiewire ile röportaj yapan senaryo yazarı Jantje Friese 2019’da şunları söylemişti:

Her zaman her şeyi cevaplamamız gerektiğini düşünüyoruz. Dizi içerisine bir bilmece koyuyorsak, onu cevaplamamızın gerektiğini biliyoruz. Ama her gizemi de çözmeyeceğiz çünkü bazen böylesi daha eğlenceli oluyor. Cevapsız bırakacağımız gizemlerin oranı muhtemelen %10 civarı olacak.

Jantje Friese

Cevapsız Sorular

Dark 3.Sezon Wöller Gözü

Kesin olmamakla birlikte ancak yüksek ihtimalle, Wöller’i canlandıran aktör Leopold Hornung, dizi çekimleri sırasında gerçekten bir kaza sonucu gözüne yara aldı ve yazarlar bu olayı hikâyeye güzel bir şekilde yedirdi. Hiçbir zaman Wöller’in gözüne gerçekten ne olduğunu açıklamamalarının sebebi ise senaryoyu etkileyecek büyüklükte bir olay olmaması ve yazarların bunu eğlenceli bulmasıydı. Dark 3.Sezon Wöller Gözüne sizler için değindik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR