DC Fanlarından Suicide Squad Ayer Cut Sesleri

suicide squad ayer cut

Snyder Cut‘tan sonra DC fanları, Warner Bros’a Suicide Squad Ayer Cut için baskı yapıyor. Warner Bros, Suicide Squad filmine yaptığı müdahalelerle biliniyor.

Zack Snyder’s Justice League’den sonra DC Fanları arasında “Acaba Suicide Squad Ayer Cut’u da görebilir miyiz?” sorusu nüks etti. Suicide Squad filmi, Batman v Superman filmi çok fazla karanlık olmasıyla eleştirildiği için, Warner Bros tarafından bolca müdahaleye uğrayarak sert ve karanlık havasından uzaklaştırılmıştı. Aynı müdahaleleri Justice League filmine de yapan Warner Bros’un atladığı şey, kemik DC fanlarının aslında bu karanlık havayı benimsemesiydi. Açıkça biliniyor ki DC fanları, Marvel fanlarının aksine, çocuk filmi izlemek istemiyorlar. Bu bağlamda DC fanları, tıpkı Justice League Snyder Cut gibi, Suicide Squad için ilk planlanan sert ve karanlık versiyonu görmek istiyorlar.

suicide squad ayer cut

Suicide Squad Ayer Cut Orijinalinden Daha Mı İyi?

Konu hakkında açıklama yapan Suicide Squad film yönetmeni David Ayer, açıkça kendi kurgusunun daha iyi ve prodüksiyonunun daha kolay olduğunu ifade etti. Ayer’in iddiasına göre Warner Bros -kendisi filmde karakterleri daha karanlık ve sert tanıtmak isterken- karakterlerin karanlık ve sert gözükmesini engelleyerek filmden birçok sahneyi kesmiş, filmi eğlenceli kılmak adına da prodüksiyon aşamasına bolca müdahale etmiş. Hatta Ayer’in anlattığına göre Warner Bros’u ikna edebildiği tek konu, Diablo’nun hikaye sunumu olmuş. Söylediğine göre her şeye müdahale eden Warner Bros ekibi; Diablo’nun ailesini öldürmemesini istemiş ve karakter için daha yumuşak bir arka plan istemişler, bunun üzerine David Ayer konu hakkında ısrarcı olmuş ve fikrini stüdyoya kabul ettirebilmiş. Ancak Ayer’in anlattığına göre stüdyoya ısrarları sonucu kabul ettirebildiği tek fikri maalesef ki buymuş.

suicide squad diablo

Biz Warner Bros’un, tıpkı Zack Snyder’e sağladığı özgürlük gibi, David Ayer için de bir özgürlük sağlayıp sağlamayacağını çok merak ediyoruz. Eğer bir gün Suicide Squad Ayer Cut gerçek olursa, galiba gerçek kötüleri işte o zaman göreceğiz.