DualSense Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olabilir

dualsense kablosuz şarj

Son gelen söylentilere göre Playstation 5 kontrolcüsü DualSense kablosuz şarj özelliğiyle beraber gelebilir. İddiaların kaynağıysa satın alınan bir patent anlaşması.

Playstation 5 hakkında ser verip sır vermeyen Sony, yeni nesil konsol hakkındaki iddiların sona ermemesine de ön ayak olmaya devam ediyor. Sony, daha öncesinde Playstation 5’in yeni kontrolcüsü DualSense’yi tanıtmıştı. Yeni kontrolcünün yağmur damlalarını hissettirebilmek gibi değişik özellikleri olacağını da sizlerle paylaşmıştık. Yeni gelen iddialara göreyse de yeni kontrolcü, kablosuz şarj özelliğiyle beraber gelebilirmiş.

dualsense kablosuz şarj

DualSense Kablosuz Şarj Patenti

İddiaların kaynağıysa Sony’nin satın aldığı bir patentten geçiyor. Patent, el kontrolcüleri için wireless şarj özelliğinin kullanım haklarını içeriyor. Oldukça ayrıntılı biçimde tanıtılan patentin sayfasında, kontrolcünün arka yüzeyine konumlandırılan özel cihazlar sayesinde kablosuz şarj aktarımının mümkün olabileceğini görebiliyoruz.

Her jenerasyonda kontrolcü tarafına getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Sony, bu jenerasyonda da geri kalmayacakmış gibi duruyor. Eminiz ki kablo kalabalığından sadece biz nefret etmiyoruzdur, bu bağlamda, eğer DualSense gerçekten de kablosuz şarj imkanına sahip olursa bu büyük bir yenilik olur. Gelişmeler oldukça sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz, bizi takipte kalın.