Dune Fragmanı Çıktı Mı? Dune Fragman İncelemesi

dune fragmanı incelemesi-yorum

Dune fragmanı çıktı mı sorusu bir hayli merak edilmekte. Dune fragmanı çıktı! Bizlerde sizin için Dune fragman incelemesi veya yorum yaptık. Gelelim bu fragmanı beraber izlemeye ve Dune fragman incelemesi üzerine fikir belirltmeye…

Dune Filmi Detayları

Warner Bros, Denis Villeneuve’nin Dune uyarlaması için bir fragman yayınladı. Frank Herbert’in romanına dayanan, amaçlanan bir duolojinin ilk filmi, Timothée Chalamet’i genç Prens Paul Atreides olarak canlandırırken, gezegeninin değerli kaynağını kontrol etmeye çalışan çeşitli güçlerde gezinirken, Melanj, uzay yolculuğuna izin verir, hayatı uzatır ve zihinsel yetenekleri geliştirir.

Villeneuve her filmde daha iyi olmaya devam ediyor ve son bilim kurgu çabaları-Arrival ve Blade Runner 2049—mükemmeldi, bu yüzden Dune ile ne yaptığını görmek için sabırsızlanıyorum. Şu anda film için en büyük soru, 18 Aralık çıkış tarihine kadar hızlı bir şekilde devam edip etmediğidir. Tenet’in 2020 için Warner Bros.’un en büyük çadır direklerinden biri olması gerekiyordu ve film ABD’deki açılış haftasonunda sadece 20 milyon dolar kazandı, COVİD times için fena değil, ama stüdyonun gişe rekorları kıran bir sürüm için beklediğinden çok uzak. Yarın bir fragmanın gelişi, stüdyonun hala Aralık ayında piyasaya sürülmeyi planladığını gösteriyor gibi görünüyor, ancak Dune’u 2021 yazında karıştırmaya karar verdiyse, güçlü bir gişe rekorları kıran daha iyi bir şansa sahip olacaklarsa şaşırmam.

Dune Fragmanı Çıktı!

İşte merakla beklenen DUNE fragman incelemesi! Dune fragmanı yaklaşık 3 dakikadan oluşuyor. Zendaya ve Timothée’nin canlandırdığı karakterleri fragmanın en başında görmekteyiz. Bir hayal olduğu söylenebilir bu sahne için veyahut flashback. Sonrasında ise başrol oyuncumuzun serüvenindeki acı dolu eğitimler gözükmekte.

Buna eşlik eden harikulade manzaralar peşi sıra gelmekte. Sonrasında ise o yayınlanan resimlerdeki sahneleri birbir görmeye başlıyoruz. Eğitimi sonrasında artık ‘usta’ olmuş havası veren Timothée, Dune fragmanında dikkat çekiyor. Eğitimlerinin peşi sıra geçtiği bu sahnelerden sonrası ise babasını onurlandırmak için yola çıktığını vurguluyor.

Dune Fragman İncelemesi

Bir takım ve onun ardından bir ordu gözümüze çarpıyor. Bu takım içerisinde başrol karakterimiz mevcut. Bir aile ortamı olduğu hissettirdi bana ayrıca. Ardı ardına gelen karakter ön izlemelerinin arkasında, başrol karakteri ile eğitmeninin diyaloğu devam ettiriyor.

Sonrasında Zendaya’nın karakteri ile birtakım anlık karşılaşmalar ve büyük bir ihtimalle rakip tarafta bulunan bir aşkı gösteriyor. Keşke izlemeseydim dedittirecek cinsten bir spoiler bu. Sonrasındaki savaşalar ve muazzam görüntüler ile devam ediyor fragmanımız.

Dune Fragman Yorum

Ben şarkı ve edit tarafını çok beğendim. Fakat biraz fazla verilmiş gibi geldi. Zaten 3 dakika olması bir hayli fazlaydı. Bol bol dünya içerisinden görüntüler mevcuttu o dakikayı doldurmak için. Keşke daha az görüntü ve daha az süresi olan bir fragman olsaymış.

Film tarafında ise şimdilik eleştirilecek bir taraf yok. Görüntüler, karakterler, kostümler, ortam vs. her şey çok iyi gözüküyor. Ben çok beğendim. Fragmana bir puan verecek olursam 8/10 verebilirim.

Dune Fragmanı Çıktı Mı? Dune Fragman İncelemesi adlı fragman inceleme yazısının sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!