EA Play Xbox Game Pass’e Geliyor

EA Play Xbox

Son dönemlerde oyun firmaları arasında birliktelik gitgide artıyor . Geçtiğimiz günlerde Bethasda‘yı bünyesine katarak isminden söz ettiren Microsoft‘un aylık oyun kütüphanesi kaynağı Xbox Game Pass bu sefer ise farklı bir firmayla yaptığı anlaşmayla ismini duyurdu .

EA Play Xbox Game Pass

Xbox Game Pass resmi Twitter hesabından bugün yapılan duyuruyla Electronic Arts’ın aylık ve yıllık oyun hizmeti verdiği Ea Play Xbox Game Pass’e eklenecek. Geçtiğimiz günlerde Steam‘de Türkiye fiyatını ilk olarak makul bir fiyat belirleyen sonrasında ise Global oyuncularında Türkiye’de ki fiyatlandırmadan faydalandığını fark edince ilginç bir zam veren Ea Play bu sefer ise Xbox Game Pass’e eklenerek gündeme geldi.

Konsollar için 10 Kasım 2020 itibariyle tüm Xbox Game Pass Ultimate abonelerine gelecek olan Ea Play, PC platformuna ise aralık ayında geleceğini duyurdu. PC ve konsollar dışında bazı oyunların bulut aracılığıyla android cihazlarda de oynanabileceği duyuruldu. Ülkemizde oyun fiyatların konuşulduğu şu dönemde belki de biz Türk oyuncular için bu durum merhem gibi gelecek. Ea Play ile altmıştan fazla Electronic Arts oyununa ücretsiz sahip olunacak, yeni çıkan oyunları on saat süreli olarak ücretsiz bir şekilde oynayabileceksiniz ayrıca Electronic Arts alışverişlerinizde %10 indirime sahip olacaksınız. Son dönemlerde Electronic Arts oyunlarının fiyatlarını görünce aylık cazip bir fiyata abonelik yapan Xbox Game Pass‘e gelmesi Türk oyuncuları sevindirecek bir durum oldu. Bakalım bomba gibi gelen Xbox‘un üzerine Sony karşılık olarak ne verecek bekleyip görelim .

EA Play Xbox

Daha fazla  oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.