Edward Norton Sinner Kadrosuna Katıldı

Edward Norton Sinner

Fight Club’ın anlatıcısı olarak bilinen Edward Norton Sinner oyuncu kadrosuna katıldı. Sinner, 2017’den bu yana Netflix’de yayınlanıyor. Şimdi Edward Norton Sinner ve Fight Club hakkında biraz daha detaylara inelim ve benzerliklere bir göz atalım.

Edward Norton Sinner Dizisinde Nasıl Rol Alacak?

1999 yılında piyasaya sürülen gerilim dolu dövüş filmi Fight Club, Tyler Durden adında bir yabancıyla tanışan ve hayatı birden değişen isimsiz bir anlatıcıya odaklanmıştı. İki adam hayatlarında bir anlam ararken Tyler Durden’in aslında anlatıcının hayal ürünü olan bir karakter olduğu ortaya çıkmıştı.

Edward Norton Sinner dizisinde Jamie (Matt Bomer), Nick (Chris Messina)’nın öldüğü bir trafik kazasında hayatta kalır. Anlatıcı ve Tyler arasındaki bağ ile Jamie ile Nick arasındaki bağ gerçekten birbirleri ile çok benzerlik gösteriyor. Bu bağ kimsenin anlayamayacağı bir şekilde karşılıklı birer ihtiyaç üzerine kuruludur.

Edward Norton Sinner

İki Yapıttaki Bağ Birbirlerine Felsefi Olarak Da Benziyor

Fight Club aynı zamanda seyirciye, erkeklerin güc otoritesini fiziksel şiddet yoluyla kazanmaya çalıştıklarını da gösteriyor. Tyler Durden’ın filmdeki şu sözlerini hatırlayalım:

“Hiç kavga etmediyseniz kendiniz hakkında ne biliyorsunuz?”

Tyler ve Anlatıcı’da bulunan her özellik Sinner dizisindeki Nick ve Jamie’nin isteyebileceği türden. Hem Sinner hem Fight Club gençleri ürkütebilir çünkü iki yapıtında temelinde acının her şeyden önemli olduğu fikri yatıyor. Örnek vermek gerekirse Tyler, Anlatıcı’nın elinde bir yanık izi bırakıyor, Nick ise Jamie’nin elini kesiyor.

Bir diğer benzerlik ise iki yapıttaki cinsel düşüncelerden geliyor. Fight Club filminde erkekler ne kadar erkeksi olduklarını göstermek için çabalıyor, Sinner’da ise insanlar Jamie ile Nick’in aşık olduğunu düşünürler fakat Jamie bunu inkar eder. Ayrıca iki yapıttaki oyuncuların da performansları gerçekten mükemmel. Orada olmayan biriyle konuşmak büyük bir yetenek gerektirir.

Edward Norton Sinner

Karakterlerin de ötesinde iki yapıtta da izleyicilere radikal düşünceler verilir. Sinner’da Jamie kız öğrencilerini etkileyen bir öğretmendir. Fight Club filminde ise Tyler dövüş klubüne katılmak isteyen her erkeğin beynini yıkar. Özellikle insanlara maddiyatın önemsenmeyecek bir değer olduğunu gösterir. Tyler’ın kaptilazmin neden kötü olduğunu açıkladığı kısmı hatırlayalım:

“Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde koşuyoruz, nefret ettiğimiz işlerde çalışıyoruz, böylece ihtiyacımız olmayan şeyleri alıyoruz.”

Sinner dizisinde de Nick ve Jamie seyirciye benzer bir düşünce aşılıyor:

“Bağımlıların gerçekten yüzleşeceği tek şey ölüm olacaktır.”

Edward Norton Sinner Kadrosuna Katıldı adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!