Efsane Oyun GTA 3 Switch’de

Popüler oyun serilerinden olan Grand Theft Auto yani bilinen adıyla GTA serisinin 22 Ekim 2001 tarihinde serinin beşinci oyunu olarak piyasaya sürdüğü GTA 3 yine ilklere imza atmaya devam ediyor. Çıktığı tarih itibariyle ilk 3D evrendeki GTA oyunu olan GTA 3 yıllar geçmesine rağmen hala adından söz ettiriyor.

GTA 3 Switch

2001 yılında ilk piyasaya sürüldüğünde ilk kez 3D evrene geçilen oyunda gerek bu özelliğiyle gerek işlediği New York yani Liberty City ile efsane senaryosuyla o dönemi kasıp kavurmuştu. Claude’nin Liberty City‘de geçen ihanet dolu maceraları o dönemde bizi ekranlara kitlemişti.

GTA 3 Switch

GTA 3 Switch’e Geliyor

GTA 3 Switch’e geliyor mu? 2001’de Playstation 2 , Xbox ve PC platformlarına duyurulan oyun o dönem tam not almıştı ve ilerleyen dönemlerdeki serinin devam oyunları olan Vice City ve San Andreas gibi birçok oyuna da ilham olmuştu. Hatta San Andreas‘da GTA III’teki karakterimiz Claude Speed’i bir görevde görmüştük. Daha öncede onuncu yılına özel olarak mobil cihazlara gelen GTA 3 bu sefer resmi olmasa da farklı bir platformda oynanabilir oldu. Halen resmiyette olmasa da Youtube’da ”Eradicatinglove” kanalında yayınlanan videoyla Switch’de oynanabilir olduğunu gördük.

Resmi olmayan bir sürüme göre gayet iyi performans gösteren oyun Switch tarafındaki oyuncuları sevindirdi. Son zamanlarda üst üste gelen oyunlarla birlikte Nintendo Switch‘in adı iyice duyulur oldu, önce Half Life Alyx, Crysis derken şimdi resmi olmasa da GTA da bu platformda oynanabilir oldu. Bakalım bu durum son zamanlarda kendine ait yapımların yamalarına telifler atan Rockstar Games‘i nasıl etkileyecek resmi olarak iyice Switch’e girip belki de ilerleyen dönemlerde GTA VI çıkmadan bir Nintendo Switch GTA V’i görebiliriz ne dersiniz ?

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR