Emmy Adayları 2020 Yılında Daha Fazla Olacak

Emmy Adayları 2020

Emmy adayları 2020 yılı için bir çok değişiklik bulunuyor. Bunlardan bazıları; adaylıkların sayısını artıyor, komedi ve drama kategorisinde alınan başvuru sayısına bakılmaksızın her biri sekiz aday çıkaracak. Ayrıca %2 kuralı da ortadan kaldırılıyor. 72. Emmy ödülleri adaylarını 28 Temmuz Salı günü ilan edecek.

Emmy Ödülleri 2020

Emmy Adayları 2020 Yılında Artış Gösterdi

Emmy Adayları 2020

Televizyon altın çağının, Emmy adayları 2020 yılında genişlemesi gerektiği hakkında konuşmasından sonra Television Academy tam olarak bunu yapıyor. Organizasyon çarşamba günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, komedi ve dramadaki adaylıkları başvuru sayısına bakılmaksızın sekize çıkaracağını söyledi.

Emmy Başvuru Sayısı Artış Gösterdi

Emmy Adayları 2020

Bu genişleme, bu yıl 72. Emmy ödülleri yarışmasının ek kural değişiklikleri arasındaydı. “Adaylar seçim sürecini tüm ödül kategorileriyle uyumlu hale getirmek ve mükemmelliğin sağlanması için,” diğer kategorilerde artık kategori başına aday sayısı her kategorideki başvuru sayısına dayanacaktır. Television Academy’e göre 2020 için Emmy başvuruları bir önceki senelere nazaran %15 artış göstermiştir.

Television Academy başkanı ve CEO’su Frank Scherma,

“Sunumlarda ki artış, yeni seslerin sayısı ve yeni televizyon platformlarının sektörümüzdeki mevcut platformlardan gelen içeriklerde muazzam bir büyümenin yansımasıdır.” dedi ve ekledi, “Covid-19’ten kaynaklanan üretim askıya alınmasına rağmen, bu yılki yarışma için sunulan mükemmel bir çalışma zenginliği var.”

Kategorideki Adaylık Sayısı Bazı Ölçütler Kullanarak Belirlenecek

Komedi ve drama kategorisi dışındaki adaylıkların sayısı aşağıdaki ölçütler kullanılarak seçilecektir.

  • 1 – 19 başvuru: 0 – 4 adaylık arasında değişiyor
  • 20 – 28 başvuru: 5 adaylık
  • 81 – 160 başvuru: 6 adaylık
  • +240 başvuru : 8 adaylık

Komedi ve drama dizisi kategorileri, alınan başvuru sayısına bakılmaksızın her biri sekiz aday gösterebilecektir. Television Academy daha önce olağanüstü drama kategorisinde yedi aday, komedi kategorisinde ise altı ile beş aday gösterdi. FX’in yıllık hesabına göre 2019’da 532 senaryolu dizi vardı. Hesaplanmamış sayı olmamasına rağmen bu sayının 1000’e yakın olduğu düşünülüyor.

Emmy Adayları 2020
Emmy Adayları 2020

Television Academy değişikliğinin haberi Motion Picture Academy’den 2022’de 94. Oscar’dan başlayarak garantili 10 En İyi Film adayının olacağını duyurmasından sonra gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde bu yılki üç Emmy sonrası Governas Ball Music Festival iptal etti ayrıca Creative Arts Emmy’i bir dizi sanal etkinlik olarak yeniden planladığını açıkladı.

Emmy Ödülleri 2020 Ne Zaman?

72. Emmy ödülleri adaylıkları 28 Temmuz Salı günü Television Academy tarafından ilan edilecek. Primetime Emmy yayını, 20 Eylül Pazar günü akşam saat 20.00’da gerçekleşecek.

Şimdiden izleyenlere iyi seyirler dileriz…

Emmy Adayları 2020 Yılında Daha Fazla Olacak adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.