İzlerken Tüylerinizi Ürpertecek En İyi 4 Korku Filmi

En İyi 4 Korku Filmi

Korku severler için hazırladığımız, izlerken heyecanlanacağınız en iyi 5 korku filmi listemize hoş geldiniz. Bu listemizde tüylerinizi ürpertecek ve izlerken heyecan ve korkunun doruklarına erişeceğiniz 4 filmi sizler için en iyi 4 korku filmi başlığında listeledik.

Cinnet (The Shining)

En İyi 4 Korku Filmi

En iyi 4 korku filmi listemizin ilk filmi Cinnet. Genel olarak hikayesine bakacak olursak; Bir aile kış için ıssız, izole bir otele gidiyor. Ailenin oğlu ise bu otelde hem geçmişten, hem de gelecekten önseziler görüyor. Stanley Kubrick‘in yönettiği film, IMDb’de 8,4 puana sahip.

Ritüel (Midsommar)

En İyi 4 Korku Filmi

Ritüel’in hikayesi, bir çiftin kırsal bir memleketin festivalini ziyaret etmek için İsveç’e gitmesiyle başlıyor. Daha sora ise Pastoral bir geri çekilme olarak başlayan şey, pagan kültünün elinde giderek daha şiddetli ve tuhaf bir rekabete dönüşüyor. Ari Aster tarafından yönetilen film, IMDb’de 7,1 puana sahip.

Ayin (Hereditary)

En İyi 4 Korku Filmi

En iyi 4 korku filmi listemizin 3. filmi ise Ayin. Genel olarak Ayin’in hikayesine bakacak olursak; Oldukça sıkıntılı olan bir aileye trajik ve rahatsız edici olaylar musallat oluyor. Ari Aster tarafından yönetilen bu tüy ürpetci film, IMDb’de 7,3 puana sahip.

Sessiz Tepe (Silent Hill)

En İyi 4 Korku Filmi

Genel olarak Sessiz Tepe’nin hikayesi; Bir kadın, Silent Hill adında bir ıssız kasabanın sınırları içerisinde evlatlık kızını aramaya gitmesiyle başlıyor. Daha sonrasında ise karşılaştıkları paranormal olaylar bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Cristophe Gans’ın yönettiği bu film, IMDb’de 6,5 puana sahip.

İşte bu kadar!

Listemizin sonuna geldik. Daha fazla bu tarz içerikler için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.